TworzymyGłos Regionu

Pożegnanie klas trzecich w Liceum Ogólnokształcącym

im. Adama Mickiewicza w Górze

Wtorek, 28 kwietnia 2020 o 00:56, autor: 0 800
Pożegnanie klas trzecich w Liceum Ogólnokształcącym

24 kwietnia 2020 r. uczniowie klas III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze zakończyli edukację.

Poniżej refleksja dotycząca tego jakże ważnego wydarzenia w życiu uczniów i całej społeczności szkolenj.

Polska Noblistka Olga Tokarczuk w jedynym ze swych utworów wskazała, iż wszystko kiedyś przeminie i mądry człowiek wie o tym od samego początku, niczego nie żałując. Myśl ta przyświecała uczniom i nauczycielom LO w Górze 24 kwietnia 2020 roku, w dzień zakończenia trzyletniego cyklu kształcenia przez tegorocznych maturzystów. Specyfika sytuacji związana z pandemią koronawirusa nie wstrzymała przed nostalgią i dumą wynikającą z pożegnania uczniów, uczennic klas trzecich, którzy w uroczystych nastrojach podsumowali swoje kilkuletnie wysiłki edukacyjne, odbierając zasłużone świadectwa, dyplomy, nagrody i podziękowania zgodnie z wymogami sanitarnymi i obostrzeniami sanepidu, przy konsultacjach ze Starostwem Powiatowym. Cała społeczność szkolna pod przewodnictwem Pani Dyrektor, Magdaleny Mielczarek i Pana Wicedyrektora, Mirka Wesołowskiego, wraz z wychowawczyniami, Panią Eweliną Waląg oraz Panią Małgorzatą Dudzińską, składa tegorocznym maturzystom najszczersze życzenia, a przede wszystkim siły i optymizmu na dalsze działania, dużo satysfakcji z podejmowanych decyzji, odporności na zawirowania codzienności oraz podtrzymywania pamięci o wspólnej licealnej drodze.

Z refleksji Pani Dyrektor:

„Miło mi, że w tak wyjątkowym dniu, jednak bardzo trudnym okresie dotyczącym pandemii COVID 19, mogę podziękować Wam, Drogie Maturzystki i Drodzy Maturzyści. Od dziś jesteście już absolwentami i tym samym wpisujecie się w historię naszego liceum jako kolejny rocznik absolwentów. Cieszy nas bardzo, że kończycie szkołę z wynikiem pozytywnym. Bywają w życiu człowieka chwile szczególne, do których z upływem czasu wracamy pamięcią. Przypominamy sobie fakty, zdarzenia oraz tych, z którymi mieliśmy okazję wspólnie doświadczać epizodów życia. Na pewno wielu z Was pamięta dzień, kiedy po raz pierwszy przekraczaliście progi liceum z zaciekawieniem, zainteresowaniem, ale i z obawą, myśląc o przyszłości, o tym, co Was tu czeka. Każdy z Was rozpoczynając naukę w tej szkole, miał swoje cele, marzenia, które w ciągu trzech lat starał się realizować. Z pewnością nie było to łatwe, wymagało wiele pracy i poświęceń, ale warto było, aby mieć satysfakcję  z dobrze spełnionego obowiązku.

Wszyscy odnieśliście sukces, bo kończąc szkołę, stajecie się jej absolwentami. Przed Wami jeszcze matura, po której  Wasze drogi się rozejdą, rozpoczniecie nowy rozdział w swoim życiu. Staniecie przed kolejnymi życiowymi wyborami, nieraz może trudnymi,  ale jestem przekonana, że im podołacie, potrafiąc odnaleźć właściwe miejsce w społeczeństwie.

Życzę Wam, abyście zachowali w pamięci same najlepsze wspomnienia z tej szkoły, aby Wasze wybory życiowe były zawsze trafne, a droga w dorosłe życie była pełna sukcesów, realizacji planów i marzeń. By nie zrażały Was niepowodzenia, bo jak mawiał  Paulo Coelho: Trudne chwile szybko mijają pod warunkiem, że nie przestajemy dążyć do tego, o czym marzymy”.

W tym roku szkolnym na poziomie klas trzecich szkołę ukończyło 31uczniów, a siedmioro z nich w trakcie całej trzyletniej nauki osiągnęło najwyższą  średnią, która pozwoliła im na odbiór świadectwa z wyróżnieniem. A byli to:

  1. Łukasz Goliczewski kl. IIIa
  2. Jakub Cieślak  kl. IIIa
  3. Stanisław Mielczarek kl. IIIa
  4. Weronika Łukaniuk  kl. IIIa
  5. Katarzyna Załupska kl. IIIa
  6. Laura Maniara kl. IIIb
  7. Martyna Bieganowska kl. IIIb

Wszyscy otrzymali  finansowe nagrody Dyrektora ufundowane przez Radę Rodziców. Wśród  nagrodzonych uczniów znalazł się i ten, który nie opuścił żadnego dnia w szkole, uzyskując tym samym 100% frekwencji w trzyletnim cyklu kształcenia. Uczniem tym okazał się Stanisław Mielczarek z klasy IIIa. Za godne  reprezentowanie szkoły poprzez baczną straż przy sztandarze szkoły podczas uroczystości szkolnych, gminnych i powiatowych zostali nagrodzeni Łukasz Goliczewski i Jakub Cieślak. Jakub Jarząb otrzymał wyróżnienie za pełnienie funkcji przewodniczącego szkoły Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia zostało wręczonych wiele nagród i dyplomów, bowiem tegoroczni maturzyście w trzyletnim okresie nauki angażowali się w działania koła teatralnego „Adamus”, koła filmowego WONDERLab., koła wokalnego „Poscriptum” czy Szkolnego Klubu Sportowego. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy IIIa, Aleksandra Wójcik, która wykazywała się bezinteresowną  pomocą, zaangażowaniem w oprawę wszystkich uroczystości szkolnych, gminnych czy powiatowych.

Warto pamiętać, że sukcesy uczniów, uczennic są zasługą rodziców, którzy wspierali swoje dzieci przez cały czas nauki, zachęcając je do wysiłku i pracy, angażowali się w życie szkoły oraz służyli bezinteresowną pomocą i okazywali placówce na każdym kroku życzliwość. Za swoje wsparcie otrzymali oni listy gratulacyjne. Wyrazy uznania należą się również Panu Staroście, Kazimierzowi Boguckiemu, w szczególności za  pomoc w realizacji przedsięwzięć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, za wsparcie finansowe, nieocenioną pomoc i życzliwość. W gronie osób, o których w tym ważnym dniu myślano z nostalgią, znalazły się ponadto wychowawczynie klas trzecich, które były z uczniami, uczennicami w chwilach radosnych i smutnych, przekazując swoją wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie życiowe w pracy dydaktycznej i wychowawczej, kierując się przede wszystkim sercem i uczuciem. Słowa podziękowania objęły również przewodniczące Rady Szkoły, Panią Barbarę Zagórską, i Rady Rodziców, Panią Barbarę Skibę, otwarcie współpracujących ze szkołą, angażujących się w jej działalność i fundujących nagrody na wszelkie uroczystości szkolne. Ten trzyletni okres wypełniała praca uczniów, uczennic oraz nauczycieli, nauczycielek, a także pracowników obsługi i administracji, za co wszystkim należy się „wielkie dziękuję”, bo w ten sposób wypełniony został postulat nienagannej współpracy przynoszącej edukacyjne i relacyjne efekty. 

Drodzy Maturzyści, Drogie Maturzystki – idźcie ku szczytom! 

(Źródło: Powiat Górowski)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.