TworzymyGłos Regionu

Pozwolenie na budowę dla Chemeko-System wydane

Niedziela, 15 września 2019 o 17:13, aktualizacja Niedziela, 15 września 2019 o 17:17, autor: 1 728
Pozwolenie na budowę dla Chemeko-System wydane

W dniu 11 września 2019 roku Starosta Górowski wydał decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i jednocześnie udzielił pozwolenia na budowę: „składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne” dla Chemeko-System Sp. z o.o.

Starania firmy o uzyskanie powyżej decyzji miały swój początek około dwóch lat temu. W trakcie żmudnej i czasochłonnej procedury administracyjnej, która przebiegała zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego i Prawem Budowlanym, inwestor (Chemeko-System Sp. z o.o.) składał liczne wyjaśnienia i uzupełnienia do przedłożonego projektu budowlanego. Dołączył między innymi ostateczne decyzje Burmistrza Wąsosza o warunkach zabudowy i środowiskowych uwarunkowaniach, ostateczną decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytów, aktualny wypis z KRS na dzień składania wniosku, pismo do Marszałka Województwa Dolnośląskiego z zapytaniem czy planowana inwestycja jest zgodna z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami. Te i inne dokumenty złożone przez Inwestora pozwoliły Staroście Górowskiemu powziąć wiedzę i przekonanie, że projektowana przez Chemeko-System inwestycja jest zgodna z przepisami, w tym także techniczno-budowlanymi.


       Zgodnie z art. 35 ust. 4 ustawy – Prawo budowlane właściwy organ nie może odmówić wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, jeżeli inwestor spełnił wymagania określone w art. 35 ust. 1 oraz art. 32 ust. 4 w/w ustawy – Prawo budowlane.
      Tak więc Starosta Górowski nie mógł wykazać Inwestorowi żadnych wad w złożonych przez niego dokumentach, a więc Inwestor ma pełne prawo do dysponowania nieruchomością przeznaczoną do zabudowy.

(powiat górowski)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Gora k.Gory
16.09.2019 08:47

Smierdzi jak jedziesz kolo tej gory smieci....ale przepisy takie sa ,ze Jagiello wygral kolejna bitwe "Pod Grunwaldem " o smieci z powiatem gorowskim! Inaczej znow by nas podal do sadu i wygral kolejne 15 milionowe odszkodowanie od Powiatu! A tego nie chcemy?! Chyba?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.