TworzymyGłos Regionu

Przewoził o 21 osób za dużo. Stracił prawo jazdy

Środa, 05 czerwca 2019 o 13:17, aktualizacja Wtorek, 02 lipca 2019 o 11:52, autor: 0 1020
Przewoził o 21 osób za dużo. Stracił prawo jazdy

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 27-letni mieszkaniec Ukrainy, który nielegalnie przewoził pasażerów. W jego pojeździe było o 21 osób za dużo. Mężczyzna nie tylko stracił prawo jazdy ale również został ukarany mandatem karnym.

We wtorek, 4 czerwca br policjanci Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymali informację o kierowcy, który przewozi za dużą liczbę pasażerów. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się zgłoszeniem. Na ulicy Rawickiej w Wąsoszu zatrzymali pojazd marki Renault. Podczas kontroli w pojeździe wraz z kierowcą znajdowały się aż 24 osoby, gdzie pojazd zarejestrowany był do przewozu 3 osób.

27-latek za popełnione wykroczenie nie tylko stracił prawo jazdy, ale również został ukarany mandatem karnym.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa kierowca może zapłacić 100 zł za każdą osobę przewożoną w niewłaściwy osób. Niemniej jednak wysokość mandatu nie może w tym przypadku przekroczyć 500 złotych. Co więcej, za każdą „nadprogramową” osobę przewożoną w pojeździe naliczany jest 1 punkt karny, przy czym kierowca może otrzymać jednorazowo maksymalnie 10 punktów za to wykroczenie.

Ponadto kierowcy, którzy zostaną złapani na przewozie co najmniej 3 dodatkowych osób od liczby dopuszczonej w homologacji pojazdu, muszą liczyć się również z utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy.
Pamiętajmy, że przewożenie osób ponad liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach.

podkom. Agnieszka Połczyk, Oficer Prasowy KPP w Górze

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.