TworzymyGłos Regionu

Przyjaciele SOSW przy wigilijnym stole

Piątek, 27 grudnia 2019 o 09:47, autor: 0 785
Przyjaciele SOSW przy wigilijnym stole

Tradycyjnie, jak każdego roku, w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu spotkała się przy uroczystym, wigilijnym stole

W uroczystym spotkaniu, na zaproszenie pani Dyrektor Ośrodka Justyny Dąbrowskiej uczestniczyło wielu znamienitych gości, wśród nich znaleźli się m.in. Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, Wicestarosta Grzegorz Kordiak, Sekretarz Powiatu Miłosz Czopek, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Górze Malwina Chruścicka, Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź, Wójt Jemielna Anita Sierpowska, przedstawicielki Dolnośląskiego Obywatelskiego Uniwersytetu III Wieku we Wrocławiu, górnicy ze Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego KGHM Polska Miedź SA oddział Zakład Wzbogacania Rud w Polkowicach z przewodniczącym Dariuszem Sędzikowskim, przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Więźniów Byłych Dzieci i Niemowląt Hitlerowskich Obozów i Zakładów Eksterminacji w Rawiczu Edward Gurdak, przyjaciele Ośrodka, Małgorzata Szarek oraz Andrzej Rapior.
Wieczerzę Wigilijną poprzedziło przedstawienie „W Betlejemskiej Stajence”, przygotowane przez uczniów szkoły, skłaniające wszystkich do refleksji nad własnym życiem. Zbliżające się święta są znakomitą okazją, aby pojednać się z bliźnim, spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością innych. Czas świąteczny przypomina nam o tym kto i co jest najważniejsze. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka i mieć w sobie ogrom życzliwości i zrozumienia. W tak wyjątkowych dniach pozostawmy z boku urazy i żale, pretensje i niedomówienia, bo życie tak szybko mija, że nim się spostrzeżemy będzie już za nami. Ta wędrówka jest często żmudna i trudna, ale raźniej jest zawsze z przyjacielem. Bo w myśl tego, jak twierdzi Olga Tokarczuk, tegoroczna laureatka nagrody Nobla, Celem pielgrzymki jest drugi pielgrzym.
Każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. To jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość. Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem.

/pow.górowski

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.