TworzymyGłos Regionu

Ścieżka rowerowa i chodnik w Jastrzębiu

Wtorek, 16 kwietnia 2019 o 15:57, autor: 0 225
Ścieżka rowerowa i chodnik w Jastrzębiu

8 kwietnia radny Maciej Liśkiewicz zainteresował się tematem chodnika w Jastrzębiej. W zadanym Burmistrz Irenie Krzyszkiewicz pytaniu interesował się jak będzie wyglądała ta ścieżka. Czy będzie oświetlona gdyż po zmroku bywa niebezpiecznie. Burmistrz od razu udzieliła radnemu odpowiedzi.

8 kwietnia na ostatniej sesji rady miejskiej Burmistrz Irenie Krzyszkiewicz zostało zadane pytanie czy chodnik w Jastrzębiej będzie przedłużeniem ścieżki rowerowej z Góry. Radny Maciej Liśkiewicz dopytywał czy będzie to chodnik czy pas rowerowy i chodnik.

- Czy to też będzie posiadało oświetlenie? Bo np. po zmierzchu ta ścieżka rowerowa , która do Jastrzębiej prowadzi jest nieoświetlona. Tyle co samochody jadące szosą oświetlają.

- To kontynuacja ścieżki rowerowej, która jest od Góry. Ścieżka rowerowa będzie wchodzić w chodnik przez miejscowość Jastrzębia. Oczywiście jest to zgodne z dokumentacją dostosowaną tak jak mówi pas drogowy. Nie można przesunąć rowu ani przesunąć ulicy. Skoro jest odpowiednia szerokość to taka będzie minimalna szerokość chodnika. W niektórych miejscach chodnik będzie szerszy tam gdzie będzie możliwość. – zaczęła swoją wypowiedź Burmistrz Krzyszkiewicz. Dodała także, że nie przewiduje się oświetlenia przez miejscowość tak jak jest do tej pory elektryfikacja. Zostanie na tym samym poziomie zrobiona. W kolejnej część odpowiedzi dodała:

- Jak Pan zadaje pytanie to jeszcze o tym bezpieczeństwie. Będziemy tutaj realizować również dokumentacje na doświetlenie ok. 16 przejść dla pieszych na terenie miasta w ramach bezpieczeństwa. Dopiero dokumentacje wykażą jaki to będzie kosztorys i zdecydujemy wspólnie z państwem. Jeśli to nie będzie kosztorys duży to byśmy zrealizowali np. w tym roku ok. 6-7 istotnych doświetleń a pozostałe w przyszłym roku. Jedno doświetlenie kształtuje się od 14 do 18 tys. zł. Miałam już spotkanie z panem dyrektorem Małkowskim z ENEA, robimy kompleksowo dokumentacje na wszystkie doświetlenia. Szczególnie istotne są te doświetlenia przy przejściach do przedszkola, szkoły np. na Poznańskiej. Odbywają się w okresie wieczornym, w zimowym szczególnie zajęcia. Jest 16:00 i ciemno, dzieci wracają ze szkoły – bezpieczeństwo ponad wszystko.

- Zauważcie, że na Wrocławskiej już w tej dokumentacji przebudowy drogi, wszystkie przejścia dla pieszych już są przewidziane z doświetleniem. Również w tym kierunku idziemy, żeby przejścia zabezpieczyć.

(pm / foto: gora.com.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.