TworzymyGłos Regionu

Seniorzy zawładnęli Domem Kultury w Górze

Wtorek, 29 stycznia 2019 o 13:36, aktualizacja Piątek, 08 lutego 2019 o 15:03, autor: 0 1422
Seniorzy zawładnęli Domem Kultury w Górze

Tradycją od wielu lat jest organizacja na początku roku Koncerty Kolęd Seniorów. Nikogo to jednak nie dziwi, bo niezmiennie wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością.  

Trudno znaleźć osobę o większej radości życia niż aktywny senior. A aktywny, śpiewający senior to na pewno postać, która może zarażać wszystkich energią, bardziej niż cokolwiek. Można sobie zatem tylko spróbować wyobrazić ile dobrej energii było w Domu Kultury w Górze, gdzie odbył się tradycyjny Koncert Kolęd Seniorów. Na scenie zaprezentowało się 15 zespołów, ale chętnych było zdecydowanie więcej.

- Zgłosiło się do nas ponad 20 zespołów, lecz ze względów logistycznych musieliśmy ograniczyć liczbę prezentujących się do 15. W koncercie udział wzięli: Zespół Folklorystyczny „SASANKA” z Rudnej, „BARWY JESIENI” ze Szprotawy,” KANTYLENA” Zespół UTW ze Wschowy, „WĄSOSZANKI” z Wąsosza, „ASTRY” ze Szprotawy, Zespół „RAZEM RAŹNIEJ” z  Długich Starych, Zespół „SREBRNY WŁOS” z Włoszakowic, WRONOWIANKI z Wronowa, Zespół Folklorystyczny „ORLANIE” , Zespół śpiewaczy „JESIENNY LIŚĆ” z Rawicza – Sarnowej, „OSETNOPOLANIE” z Osetna, „RYDZYNIACY” z Rydzyny, „JARZĘBINKI”, NADODRZANIE z Lubowa, oraz górowskie „NIEZAPOMINAJKI” - zespół, który niedawno obchodził 30 - lecie swojej działalności – relacjonuje dyrektor Domu Kultury Danuta Piwowarska-Berus. - Udało się nam przedłużyć świąteczną atmosferę i wspólnie pokolędować., a także wzruszyć się przy pięknej kolędzie wyśpiewanej przez Panią Kornelę Kuczyńską z Wąsoszanek.

Prócz pięknych dźwięków płynących ze sceny nie zabrakło dobrej zabawy, wspólnego śpiewania, a nawet i tańca. Pomimo, że koncert trwał ponad trzy godziny nikt nie zauważył jak szybko minął czas. Wszystkie grupy zapowiedziały, że będą chciały powrócić do Góry w przyszłym roku, co zważywszy na atmosferę nie dziwi. Być może warto pomyśleć o dłuższym festiwalu? Na razie polecamy gorąco galerię zdjęć z tego wydarzenia.

(olek/foto: dk Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.