TworzymyGłos Regionu

Skarga zasadna, radna straci mandat

Poniedziałek, 25 lutego 2019 o 15:05, aktualizacja Środa, 27 lutego 2019 o 14:58, autor: 0 354
Skarga zasadna, radna straci mandat

Protest wyborczy złożony przez Ryszarda Górskiego, kandydata do Rady Miejskiej w Górze z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został rozpatrzony pozytywnie. Sąd Okręgowy w Legnicy stwierdził nieważność wyborów w okręgu nr 1.

Wynik wyborów do Rady Miejskiej w Górze w okręgu nr 1 budził wątpliwości Ryszarda Górskiego, kandydata na radnego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, któremu do uzyskania mandatu zabrakło 4 głosów. Dlatego złożył on protest wyborczy, w którym prosił o ponowne przeliczenie głosów. Wszystko za sprawą dość oczywistego błędu, na jaki uwagę zwrócił także Sąd Okręgowy w Legnicy. Mianowicie komisja obwodowa zapisała iż otrzymała 1030 kart, a pozostało jej niewykorzystanych 469, przy czym z urny wyciągnięto 564 kary. W przypadku gdy pierwsze dwie informacje są prawdziwie kart wyjętych urny mogło być maksimum 561. To jeden z przedstawionych argumentów, który wskazał Sąd, decydując o stwierdzeniu nieważności wyników wyborów w tym okręgu i kierując komisję do ponownego przeliczenia głosów. W momencie, w którym postanowienie Sądu trafi do Wojewody Dolnośląskiego wygasi on mandant Janinie Ziombrze, a po przeliczeniu głosów ponownie przydzieli mandant osobie, która wygrała wybory.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.