TworzymyGłos Regionu

Sukcesy górowian na Mistrzostwach Świata HFT 2018 Choltice

Piątek, 10 sierpnia 2018 o 10:17, aktualizacja Wtorek, 21 sierpnia 2018 o 13:40, autor: 0 4034
Sukcesy górowian na Mistrzostwach Świata HFT 2018 Choltice

W dniach 4-5 sierpnia na terenie kompleksu pałacowego w Chotlicach (Czechy) odbyły się Mistrzostwa Świata HFT Udział w mistrzostwach wzięli również Polacy, w gronie których znajdowali się zawodnicy zrzeszeni w Chomic Project LOK Góra. Polska okazała się być najlepszą drużyną, a jeden z górowian wrócilł z zawodów z brązowym medalem. BRAWO!

Mistrzostwa Świata HFT organizowane są przez światową federację strzelectwa terenowego WHFTO. Na starcie imprezy zgromadziło się ponad 250 zawodników, którzy walczyli o tytuł najlepszego w kategorii HFT1, HFT2, Junior, Lady, Veteran oraz w konkursie drużynowym. W Mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z całej Europy min.  z Norwegii, Węgier, Irlandii Północnej, Holandii, Anglii czy nawet tak odległego kraju jak RPA.  Jedną z najliczniejszych grup stanowili Polacy min. zawodnicy zrzeszeni w Chomik Project LOK Góra, którzy wystąpili w jednolitych koszulkach, ufundowanych specjalnie na tą okazję przez Gminę Góra.

Poniżej cytujemy relację z Mistrzostw, którą zamieszczono na Oficjalnej stronie internetowej Ligii Obrony Kraju Góra

Zawody rozpoczęły się tradycyjnie od odprawy. Dwa tory strzeleckie Alfa i Brawo  rozlokowano na terenie lasu przylegającego do zespołu zamkowego. Każdy z zawodników na swoim torze spotkał 40  celi które trzeba był zaliczyć by być klasyfikowanym w punktacji końcowej. Temperatura w sobotę sięgała ponad 38 stopni w cieniu ale niestety część stanowisk ustawiona była w pełnym słońcu co zmuszało zawodników do wykazania się nie tylko umiejętnościami strzeleckimi ale także dużą odpornością i przygotowaniem kondycyjnym. Ekstremalne temperatury były najlepszym sprawdzianem nie tylko dla ludzi ale take dla sprzętu który w trakcie rozgrywek ulegał awariom. Taka sytuacja spotkała nasza juniorkę Alicję Kowalską która po awarii karabinka nie poddała się i walczyła dalej o punkty z karabinka kolegi z grupy. Problemy techniczne odnotował też Daniel CIeślak ale ten był w stanie dokończyć strzelania na swoim sprzęcie Trzeba podkreślić że awaria indywidualnie przygotowanego sprzętu  to duży cios dla zawodnika i wyklucza go raczej z walki o najwyższe lokaty. 

Pierwszy dzień zakończyliśmy strasznie zmęczeni ale wyniki były bardzo obiecujące. W kategorii HFT1 drugi wynik strzelił Piotr Czarnowski. Przemysław Lisowski także miał 2 pozycję w kategorii HFT2 tuż za nim był Ryszard Kowalski i Marcin Pawlak także z Chomik Project LOKGóra. Niewielkie różnice punktowe pomiędzy czołowymi zawodnikami były niewielkie i zapowiadały ogromne emocje w dniu następnym. Team Poland prowadził pewnie.

Drugi dzień przywitał nas potężnym deszczem co dawało choć chwilę nadziei że "piekło" soboty będzie mniejsze. Niestety, tor Alfa który przyszło nam strzelać okazał się być w lesie a powracające po deszczu słońce wypełniło las gęstym dusznym powietrzem potęgującym tylko  upał.  Skoncentrowani i spokojni zmierzyliśmy się tym razem też z wiatrem który dodatkowo "uatrakcyjniał" nam zawody. Nie wypada wspomnieć że największy pechowiec po pierwszym dniu z naszej ekipy, Ala weszła na tor nie tylko z dziarską miną ale i z karabinkiem użyczonym przez członka reprezentacji narodowej Polski pana Rafała Zycha. Dziekujemy . 

Kolejne 5 godzin zmagań wyłoniło zwycięzców choć potrzebne były dogrywki. W kategorii HFT1  Polska ma pierwsze miejsce bowiem Jacek Kostowski pokonał w dogrywce dwóch Czechów Jakuba Vichera i Josefa Jansa.

W kategorii HFT2 wygrał jednopunktową przewagą Tomasz Marszałek a  o dalsze miejsca na podium miały zadecydować dogrywki pomiedzy Sławomirem Wiśniewskim i Marcinem Pawlakiem. Skuteczniejszy okazał się Sławek i tym samym Marcin Pawlak z Chomik Projekt LOK Góra został trzecim zawodnikiem Mistrzostw Świata HFT

W kategorii Lady i Veteran złoto zdobyła Agnieszka Pawlak i Eugeniusz Sadowski a najlepsza drużyna okazała się Polska. To fantastycznie na takiej imprezie słuchać Mazurka Dąbrowskiego. Gratulujemy zwycięzcom.

(julka, LOK Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.