TworzymyGłos Regionu

Syreny zawyją na terenie całego województwa

Piątek, 31 lipca 2020 o 11:02, autor: 0 905
Syreny zawyją na terenie całego województwa

1 sierpnia, 76 lat temu, wybuchło Powstanie Warszawskie. W sobotę (1 sierpnia b.r) Punktalnie o godzinie 17.00 odbędzie się głośna próba syren alarmowych. Przez minutę syreny przypominać będą o bohaterach tamtych sierpniowych i wrześniowych dni.

Powstanie Warszawskie było największym zrywem w okupowanej Europie i jednym z najbardziej dramatycznych aktów II Wojny Światowej. Planowane na kilka dni powstanie trwało ponad dwa miesiące, pochłaniając tysiące ofiar wśród żołnierzy i mieszkańców Warszawy. Tłumiąc powstanie okupant systematycznie równał z ziemią stolicę Polski. W 76. rocznicę tych wydarzeń na terenie całego województwa dolnośląskiego Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski zarządził głośną próbę syren alarmowych.

Dźwięk syren zabrzmi dokładnie o godzinie 17.00, na którą to zaplanowano początek Powstania Warszawskiego i potrwa minutę. 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.