TworzymyGłos Regionu

Szkolenie strażaków z pierwszej pomocy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 o 11:39, aktualizacja Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 o 11:43, autor: 0 119
Szkolenie strażaków z pierwszej pomocy

10 kwietnia strażacy zawodowi i ochotnicy wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które odbyło się w Górze. Przeszkolili się z udzielania pierwszej pomocy jak i z wykorzystywania kamizelki KED przy wyciąganiu rannych z pojazdów.

Strażacy z Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze, druhowie z OSP Lubów, OSP Radosław i OSP Luboszyce wzięli udział 10 kwietnia tego roku w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Te szkolenie poprowadził przedstawiciel firmy Med-Group Piotr Chudy.

Podczas części teoretycznej omówiono postępowanie gdzie osobowa poszkodowana znajdowała się w studni oraz w pojeździe mechanicznych po wypadku. W części praktycznej uczestnicy wykorzystywali nabytą wiedzę. Instruktor pilnował by każdy strażak prawidłowo udzielał pierwszej pomocy poszkodowanemu m.in. przy użyciu kamizelki KED. Jest to specjalna kamizelka stabilizująca rannego przy podejrzeniu urazu kręgosłupa, zabezpieczająca go podczas transportu do szpitala.

Zdobyta podczas szkolenia wiedza przez wszystkich strażaków na pewno pozwoli jak najlepiej wykorzystać ją podczas realnych, prawdziwych sytuacji. KPPSP w Górze podziękowała firmie Med-Group za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia a firmie WIGMET S.c. za udostępnienie ćwiczebnych pojazdów.

(pm / foto: kppspgora.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.