TworzymyGłos Regionu

Uciekał przed policją skradzionym motocyklem. Był pod wpływem alkoholu

Wtorek, 11 grudnia 2018 o 20:53, aktualizacja Wtorek, 15 stycznia 2019 o 15:45, autor: 0 937
Uciekał przed policją skradzionym motocyklem. Był pod wpływem alkoholu

W miejscowości Chróścina policjanci górowskiej drogówki byli zmuszeni wyruszyć w pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli prowadząc motocykl. Młody mężczyzna, jak się okazało był pod wpływem alkoholu i nie posiadał uprawnień do keirowania pojazdami. Ponadto motocykl był skradziony. 

Policjanci górowskiej drogówki podjęli próbę kontroli drogowej kierującego motocyklem Kawasaki. Mężczyzna nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

- Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego, którym okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Góra. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu - relacjonuje Oficer Prasowy KPP w Górze, Agnieszka Połczyk - Badanie stanu trzeźwości wykazało, iż miał 0,84 promila alkoholu w organizmie.

To jednak nie jedyne przewinienie uciekającego. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami ani wymaganego ubezpieczenia. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, a jego stacyjka była uszkodzona.

- Funkcjonariusze sprawdzili więc policyjne bazy danych gdzie okazało się, że motocykl został skradziony na terenie Niemiec kilka miesięcy temu - dodaje Agnieszka Połczyk. 

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał on  zarzuty paserstwa, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. 21-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i wymaganych dokumentów.

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaGóraAreszt za posiadanie i udzielanie narkotyków
22.05.20190 202
Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić, kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym przez górowskich policjantów za posiadanie i udzielanie znacznych ilości narkotyków. Decyzją ...
nazwa

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.