TworzymyGłos Regionu

Uczczono pamięć Powstańców Wielkopolskich

Niedziela, 29 grudnia 2019 o 15:36, autor: 1 292
Uczczono pamięć Powstańców Wielkopolskich

27 grudnia 2019 r. o godz. 10.00 pod pomnikiem Wolności w Górze, władze Powiatu Górowskiego wraz z delegacjami reprezentującymi szkoły z terenu powiatu i jednostki organizacyjne, uczcili w 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego pamięć powstańców

Po oficjalnym złożeniu kwiatów i zniczy, Wicestarosta Grzegorz Kordiak podkreślił jakże ważne jest wspólne kultywowanie pamięci o wielkopolskim zrywie niepodległościowym, tak wyjątkowym w dziejach Polski, bo zakończonym zwycięstwem. Następnie historyczny rys powstanie oraz jego bezpośredni wpływa na ukształtowanie terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przedstawił Grzegorz Aleksander Trojanek – radny Rady Powiatu Górowskiego, regionalista, historyk, emerytowany nauczyciel historii i wiedzy obywatelskiej.

/pow.gorowski

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Andrzej Furman-Zbakowski
29.12.2019 18:53

Bardzo cenna inicjatywa,tym bardziej ,ze na terenie Ziemi Gorowskiej kilkudziesieciu powstancow Wielkopolskich bylo i mieszkalo. Dobrze ,ze Panowie Starostowie wrwcaja do tej pieknej tradycji,kiedy to Pani Burmistrz organizowala takie uroczyste skladanie kwiatow w kolejna rocznice Wybuchu Zwycieskiego Powstania Wielkopolskiego......przykre ,ze nie bylo ani jednego przedstawiciela rady miejskiej,radnych i urzednikow miejskicj,przewodniczacego rady powiatu,.....ciekawe dlaczego to NIE BYLO PANI BURMISTRZ I JEJ WSPOLPRACOWNIKOW ,Bo to nie ona byla zapraszajacymy i pomyslodawca?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.