TworzymyGłos Regionu

Uroczystości Dnia Niepodległości

Gminne obchody w Górze

Środa, 13 listopada 2019 o 11:18, autor: 0 676
Uroczystości Dnia Niepodległości

11 listopada górowianie uczcili pamięć tych, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości. Gminne obchody rozpoczęły się o godz. 9:00 pod Pomnikiem Wolności na pl. Bolesława Chrobrego. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów. O 10:00 wystartował XXVI Bieg Niepodległości. O godz. 12:00 odprawiono uroczystą Mszę Św. w intencji Ojczyzny. O godz. 17:00 wysłuchano Koncertu Muzyki Patriotycznej.

Wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Wolności złożyły delegacje władz gminy i powiatu, na czele z burmistrz Ireną Krzyszkiewicz i starostą Kazimierzem Boguckim. Kwiaty złożyły też delegacje kombatantów, przedstawicielka Związku Sybiraków, radni Gminy Góra, szkoły, przedszkola, przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych. Pod pomnikiem były obecne sztandary KPP Góra, Komendy Powiatowej PSP Góra oraz górowskich szkół. 

O godz. 10:00 wystartował z terenu OKF XXVI Bieg Niepodległości. Otwarcia dokonała burmistrz Krzyszkiewicz wraz ze starostą Boguckim. Biegi rozgrywano w kategoriach dzieci i młodzieży, przedszkolaków oraz główny na dystansie 10 km. O 15:15 wręczono nagrody laureatom biegu w hali Arkadia. O godz. 12:00 odprawiono uroczystą Mszę Św w intencji Ojczyzny, w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

O godz. 17:00 rozpoczął się uroczysty Koncert Galowy Muzyki Patriotycznej. Utwory wykonywali: Agnieszka Turkiewicz, Hanna Chlebowska, Michał Turkiewicz i Maria Makowska.

(Foto: UMiG Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.