TworzymyGłos Regionu

W gminie Góra wraca budżet obywatelski

Czwartek, 03 stycznia 2019 o 16:33, aktualizacja Wtorek, 15 stycznia 2019 o 15:44, autor: 1 508
W gminie Góra wraca budżet obywatelski

Mieszkańcy gminy Góra w 2019 roku będą mogli zadecydować o tym na jakie zadania inwestycyjne przeznaczyć 200 tysięcy złotych z budżetu gminy. Kwota ta została podzielona na dwie części, jedną dla miasta, drugą dla wszystkich sołectw.  

Budżet obywatelski jest specyficzną formą konsultacji społecznych, która zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Mieszkańcy danej gminy mogą zgłosić projekt inwestycyjny, a następnie w drodze głosowania wybrać takie pomysły, które uważają za słuszne do realizacji. W gminie Góra budżet obywatelski powraca. W 2019 roku mieszkańcy gminy będą mogli zrealizować własne pomysły za 200 tysięcy złotych, z tym że 120 tysięcy złotych przeznaczonych będzie na miasto, a 80 tysięcy na zadania realizowane w sołectwach. Harmonogram budżetu obywatelskiego zostanie ogłoszony zarządzeniem burmistrza, w uchwale określono natomiast, że projekt zgłosić może osoba pełnoletnia, zameldowana na obszarze, na którym projekt ma zostać zrealizowany. Projekt musi uzyskać poparcie przynajmniej siedmiu innych pełnoletnich osób. Dodatkowo prócz nazwy projektu musi być jego opis oraz kosztorys uwzględniający wszystkie składowe realizacji zadania. Wygrają projekty z największą liczbą głosów, jednak musi to być minimum 10% głosów ważnych. Głosowanie odbywać się będzie poprzez wrzucenie do urny karty, na której zaznaczony będzie tylko jeden wskazany przez głosującego projekt, a karta będzie przez niego własnoręcznie podpisana.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Andrzej Furman
09.01.2019 22:26

Wiadomo , ze radny Bartek "wygra"budzet i tym sposobem znajdzie sie w " stajni Ireny "!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.