TworzymyGłos Regionu

W Górze padł rekord

Poniedziałek, 14 stycznia 2019 o 10:01, aktualizacja Piątek, 08 lutego 2019 o 15:03, autor: 1 1210
W Górze padł rekord

Wczorajszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pomimo niesprzyjających warunków pogodowych rozbudził w sercach górowian chęć pomocy. Do puszek wolontariuszy trafiło 66 640 zł.

Pierwszym akcentem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górze był bieg „Charytatywna 400-setka”, który odbywał się na stadionie Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze. Pomimo chłodu i wiatru na starcie stawiło się 57 zawodników, którzy razem przebiegli aż 658 kilometrów, to w linii prostej dalej niż z Góry do Suwałk lub w Bieszczady. Rekordziście udało się przebiec 131 okrążeń, co odpowiada dystansowi 52 kilometrów i 400 metrów! Jak się okazało był to dobry wstęp do dalszej części finału, która odbywała się w Domu Kultury w Górze, a także w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechlowie. W Górze odbyły się prezentacje przedszkoli i szkół, sekcji wokalnej DK czy mażoretek, a finałem akcji był Koncert zespołu EVO. Pomiędzy występami odbywały się licytacje, które jak zawsze podbijały kwotę zbiórki. Jak przekazał sztab WOŚP w Górze w tym roku znów ustanowiony został nowy rekord, ponieważ zabrano 66 640 złotych.

(olek/foto: UMiG Góra)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Swój
15.01.2019 19:55

Brawo. Dziękuję za wspólne zaangażowanie i wysiłek który zaowocował nowym rekordem. Pozdrawiam.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.