TworzymyGłos Regionu

W Wąsoszu mieszkańcy przekazali nawet obrączki

Poniedziałek, 14 stycznia 2019 o 10:28, aktualizacja Piątek, 08 lutego 2019 o 15:03, autor: 0 508
W Wąsoszu mieszkańcy przekazali nawet obrączki

Wielkim sercem wykazali się mieszkańcy gminy Wąsosz, którzy bardzo ofiarnie wsparli 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na aukcje przekazano mnóstwo ciekawych fantów, a do puszek trafiały nawet złote obrączki. To wszystko przełożyło się na rekordowe wsparcie.

Od wczesnych godzin porannych, nie zważając na niesprzyjające warunki pogodowe 34 wolontariuszy wyszło na ulice gminy Wąsosz by grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Ich trud docenili mieszkańcy, którzy hojnie zapełniali ich puszki.

- W tym roku nasz sztab zebrał ponad 17 tysięcy złotych, dokładną kwotę podamy kiedy przeliczymy wszystkie pieniądze jeszcze raz. Około 11 tysięcy złotych wyjęliśmy z puszek wolontariuszy, a 6 tysięcy udało nam się zebrać w trakcie licytacji – mówi nam Eryk Aleksandrowicz, dyrektor Domu Kultury w Wąsoszu. – Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować wszystkim członkom sztabu, wolontariuszom, którzy cały dzień kwestowali na ulicach, sponsorom, w szczególności CHEMEKO-SYSTEM i wszystkim, którzy przekazywali bardzo ciekawe rzeczy na licytację.

Co ciekawe dyrektor przekazał, że w jednej z puszek znajdowała się nawet złota obrączka, którą wolontariuszom przekazała mieszkanka gminy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sztab WOŚP w Wąsoszu uzbierał niemal 11 tysięcy złotych.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.