TworzymyGłos Regionu

Wieża w Czerninie odzyska blask

Wtorek, 15 stycznia 2019 o 14:15, aktualizacja Piątek, 08 lutego 2019 o 15:03, autor: 0 1104
Wieża w Czerninie odzyska blask

Niszczejąca od wielu lat wieża byłego kościoła ewangelickiego w Czerninie dostanie drugie życie. Wszystko dzięki pozyskaniu setek tysięcy złotych na remont ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czasami o zmianie postrzegania całej miejscowości może zadecydować zmiana tylko jednego obiektu. Od wielu lat nad Czerniną wznosi się wieża, która blasku miejscowości nie dodaje, ale w najbliższym czasie się to zmieni. Wszystko dzięki podpisanej przez burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz umowie z Samorządem Województwa Dolnośląskiego na dofinansowanie przez ten samorząd zadania „Rewitalizacja wieży byłego kościoła ewangelickiego w Czerninie”. Gmina Góra pozyskała na ten cel ponad 467 tysięcy złotych, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, operacja typu „Ochrona zabytków o budownictwa tradycyjnego” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Dzięki tym środkom wieża, która jest tak charakterystycznym obiektem, zostanie kompleksowo odnowiona.

(olek/foto: UMiG Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.