TworzymyGłos Regionu

Wójt aresztowana

Piątek, 23 listopada 2018 o 20:40, aktualizacja Środa, 28 listopada 2018 o 18:48, autor: 2 4145
Wójt aresztowana

22 listopada wójt Niechlowa Beata P. i Marcin J. kierownik referatu inwestycyjno-technicznego zostali aresztowani. Prokurator uznał, że działali oni na szkodę gminy Niechlów oraz Skarbu Państwa. Grozi im kara do 10 lat więzienia. 

Do zatrzymania  doszło we wtorek rano (20.11). Beatę P. zatrzymano w domu, natomiast Marcina J., kierownika referatu inwestycyjno-technicznego, z Urzędu Gminy w Niechlowie wyprowadzili policjanci do walki z korupcją KWP we Wrocławiu wraz z policjantami górowskimi.

Następnie zostali oni przesłuchani w charakterze podejrzanych. Przedstawiono im zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień, a w ten sposób działania na szkodę gminy i Skarbu Państwa. 

Jak informuje elka.pl w środę (21.11) zatrzymani usłyszeli zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy i popełnienia oszustwa kredytowego. Nieprawidłowości dotyczą wykorzystania dotacji pozyskanej na remont mieszkań dla repatriantów i zapłaceniu rachunku na kwotę 15 tysięcy złotych. Pieniądze zostały wypłacone, mimo że część robót nie wykonano, a część z nich zrobiono nienależycie. Mieli oni także poświadczyć nieprawdę w dokumentacji oraz postępować wbrew przepisom ustawy o zamówieniach publicznych i przepisom dotyczącym trybu przetargowego.

22 listopada w Sądzie Rejonowym w Głogowie odbyły się posiedzenia aresztowe. Sąd zadecydował o dwóch miesiącach aresztu dla podejrzanych jako środka zapobiegawczego. Przyczyną było podejrzenie utrudniania śledztwa, ustalania wersji zdarzeń oraz możliwości tworzenia fałszywych dowodów. Ważnym czynnikiem były także zeznania świadków oraz wyniki kontroli przeprowadzone przez Urząd Wojewódzki. 
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Bezslow
25.11.2018 00:23

Co to się dzieje! Żeby zatrzymywać człowieka bez podstaw! Na jakiej podstawie? Na jakim akcie oskarżenia ? Przecież jest tylko Max 48h bez dowodów no chyba że ten ktos kto doniósł ma znajomości..

avatar
~Emerson00
26.11.2018 13:08

Podobno zemsta przegranej

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.