TworzymyGłos Regionu

XX edycja Góry Grosza

- ile zebrano monet?

Poniedziałek, 24 lutego 2020 o 12:37, autor: 0 976
XX edycja Góry Grosza

Akcja „Góra Grosza” ma już 20 lat! Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet. Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę.

Po raz kolejny Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze włączył się do tej akcji i po raz kolejny odbyło się to w formie konkursu międzyklasowego, w którym nagrodami były „Listy Żelazne” Dyrektora Szkoły zwalniające klasę z pytania w wybranym przez siebie dniu.
Niezmienne zostały też kategorie, w których odbywała się rywalizacja:
1. Największa liczba monet.
2. Największa zebrana kwota.
3. Najładniejsza puszka.

W tej edycji bezkonkurencyjna okazała się klasa III TLB, która zwyciężyła we wszystkich kategoriach.
Drugie miejsce zajęła klasa III TE, a trzecie miejsce klasa I PB. Gratulujemy i dziękujemy również klasom I GC i II BB za udział i zebrane grosze.

Łącznie dla Towarzystwa Nasz Dom szkoła przekazała w tym roku 8842 monety o łącznej wartości 221 zł i 4gr. – informuje szkolny koordynator wolontariatu Anna Wiejak.

(Źródło: Powiat Górowski)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.