TworzymyGłos Regionu

Za tydzień sesja Rady Powiatu

Wtorek, 12 lutego 2019 o 16:10, autor: 0 278
Za tydzień sesja Rady Powiatu

Rada Powiatu Górowskiego już w przyszły wtorek, 19 lutego, odbędzie piątą sesje w tej kadencji samorządu. Jedną z decyzji radnych będzie powołanie komisji statutowej.

Punktualnie o godzinie 8.00 rano w sali narad Starostwa Powiatowego w Górze rozpocznie się V Sesja Rady Powiatu Górowskiego. Radni wielokrotnie zgłaszali konieczność wprowadzenia zmian w statucie powiatu i już niedługo może to nastąpić. Pierwszy krok będzie wykonany właśnie na najbliższej sesji, kiedy to powołana zostanie specjalna komisja statutowa. Jej zadaniem będzie przygotowanie propozycji zmian w statucie. Poniżej prezentujemy cały proponowany porządek obrad.

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Przyjecie protokołu z III sesji Rady Powiatu Górowskiego.
 4. Sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Górowskiego w okresie międzysesyjnym.
 5. Interpelacje i zapytania.
 6. Przyjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad wnoszenia obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych, zasad tworzenia komitetów inicjatyw uchwałodawczych, zasad promocji obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych, formalnych wymogów, jakim muszą odpowiadać składane projekty.
 7. Przyjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowych wymogów raportu o stanie powiatu.
 8. Przyjęcie uchwały w sprawie powołania doraźnej komisji statutowej.
 9. Przyjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu pracy Rady Powiatu Górowskiego na rok 2019.
 10. Przyjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr IV/25/2019 Rady Powiatu Górowskiego z dnia 22 stycznia 2019 r. w sprawie ustalenia stawek opłat za zajęcie pasa drogowego.
 11. Przyjęcie uchwały w sprawie zawarcia porozumienia przez Powiat Górowski z Gminą Wąsosz w sprawie założenia i prowadzenia przez Gminę Wąsosz publicznego czteroletniego liceum ogólnokształcącego w Wąsoszu.
 12. Przyjęcie uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek oraz trybu przeprowadzania kontroli ich pobrania i wykorzystania.
 13. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
 14. Wolne głosy i wnioski.
 15. Zakończenie obrad.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaGóraAreszt za posiadanie i udzielanie narkotyków
22.05.20190 202
Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić, kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym przez górowskich policjantów za posiadanie i udzielanie znacznych ilości narkotyków. Decyzją ...
nazwa

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.