TworzymyGłos Regionu

Zagrożenie pożarowe – co zrobić gdy zapali się las?

Piątek, 12 kwietnia 2019 o 13:50, autor: 0 145
Zagrożenie pożarowe – co zrobić gdy zapali się las?

12 kwietnia leśnicy z Nadleśnictwa Góra Śląska zaapelowali do wszystkich użytkowników okolicznych lasów o szczególną ostrożność. Jedna iskra może spowodować wybuch pożaru. 998, 112 – pamiętajmy o tych numerach gdy staniemy się świadkami płonięcia lasu.

Nadleśnictwo Góra Śląska apeluje o szczególna ostrożność z uwagi na utrzymujące się wysokie zagrożenie pożarem w lesie.

W podanej 12 kwietnia przez leśników informacji wynika, że w lasach całej Polski wybuchło do tej pory prawie 1,5 tys. pożarów. 5 razy straż była wzywana do Nadleśnictwa.

Obecnie w lasach ściółka jest bardzo sucha. Wystarczy iskra od niedopałka czy jedna zapałka aby wywołać ogień. Należy zapamiętać, że w czasie wycieczki po lesie nie można m.in. rozpalać ognia i palić tytoniu, śmiecić, niszczyć roślinności.

Będąc świadkami pożaru, gdy nie można go ugasić samemu, należy przede wszystkim uciekać jeżeli nie jesteśmy w bezpiecznym miejscu. Następnie trzeba sprawdzić co i gdzie się pali, powiadomić wszystkie osoby przebywające z nami o ogniu, zaalarmować straż pożarną, policję i inne osoby np. leśniczego, sołtysa.

Warto zapamiętać – w razie pożaru dzwonić pod numer 998 lub 112.

(pm / foto: goraslaska.poznan.lasy.gov.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.