TworzymyGłos Regionu

Zaszczep swojego pupila

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Górze przypomina o obowiązkowym szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie

Czwartek, 17 października 2019 o 09:33, autor: 0 399
Zaszczep swojego pupila

Obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie, zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia.

Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Szczepień psów przeciwko wściekliźnie dokonuje lekarz weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt.
Po przeprowadzeniu szczepienia posiadaczowi psa wydaje się zaświadczenie lub dokonuje się wpisu w paszporcie.

Za uchylanie się od obowiązku ochronnego szczepienia przeciwko wściekliźnie nakładana jest kara grzywny w wysokości do 500,00 PLN.

Wykaz lekarzy weterynarii dokonujących szczepień psów przeciwko wściekliźnie dostępny jest na stronie internetowej Powiatowego Inspektora Weterynarii w Górze, w zakładce "Dla petentów".


Pamiętaj!
Wścieklizna jest najgroźniejszą chorobą odzwierzęcą!
Szczepiąc psa, chronisz siebie!

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.