TworzymyGłos Regionu

Zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości. Kierujący pędził w obszarze zabudowanym o 98 km/h za dużo

Wtorek, 28 maja 2019 o 12:59, aktualizacja Wtorek, 02 lipca 2019 o 11:55, autor: 0 843
Zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości. Kierujący pędził w obszarze zabudowanym o 98 km/h za dużo

Kolejnych trzech kierowców zatrzymanych przez górowskich policjantów za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym „pozbyło się” prawa jazdy na następne trzy miesiące.

Tylko na terenie jednej miejscowości w trakcie ubiegłego tygodnia policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali trzech kierowców, za przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 kilometrów na godzinę.

W czwartek 23 maja w godzinach wieczornych w miejscowości Jastrzębia policjanci górowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Mercedesem 33-letniego mieszkańca Wschowy. Mężczyzna przekroczył prędkość aż o 75 km/h i utracił prawo jazdy na 3 miesiące. Następnego dnia po południu, w tej samej miejscowości kierujący osobowym Volkswagenem 37-letni mieszkaniec Łodzi stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 148 km/h. Dla kierującej BMW 23-letniej mieszkanki gminy Żmigród sobota 25 maja też nie była szczęśliwym dniem. Kobieta przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h przekroczyła ją o 56 km/h, skutkiem czego również jej funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

Wszyscy kierowcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi a konto każdego z nich powiększy się dodatkowo o 10 punktów karnych.

Kolejny raz apelujemy do kierowców o rozwagę. Należy pamiętać, że rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, w tym przekroczenie prędkości stwarza zagrożenie nie tylko dla innych uczestników, ale przede wszystkim dla nas samych.

(sierż. Paulina Wiśniewska, Komenda Powiatowa Policji w Górze)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.