TworzymyGłos Regionu

Zawód żołnierza na wyciągnięcie ręki

Piątek, 07 grudnia 2018 o 15:56, aktualizacja Wtorek, 15 stycznia 2019 o 11:38, autor: 0 509
Zawód żołnierza na wyciągnięcie ręki

W Hali Arkadia w Górze w ramach ogólnopolskiego projektu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” odbyły się spotkania z żołnierzami z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie. W akcji udział wzięło wiele młodych osób, które zainteresowały się służbą w armii.

Ministerstwo Obrony Narodowej przeprowadza akcję pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, w ramach której żołnierze spotykają się z młodymi ludźmi zachęcając do wstąpienia w szeregi armii. Mobilny punkt Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie przez dwa dostępny był dla mieszkańców Góry. Czy akcja cieszyła się zainteresowaniem?

- Od momentu kiedy ruszyliśmy z punktem odwiedziło nas wielu młodych ludzi, a także przedstawiciele lokalnych samorządów. Młodzi ludzie to byli głównie uczniowie tutejszych szkół, którzy pytali w jaki sposób i gdzie mogą służyć – wyjaśniał por. Grzegorz Dagiel, oficer Wydziału Rekrutacji WKU w Głogowie.

Jak zaznaczał por. Dagiel zainteresowanie dotyczyło zarówno nowych, ochotniczych form służby takich jak Wojska Obrony Terytorialnej, jak i zawodowa armia. Najważniejsze pytania młodych osób dotyczyły jednak spraw przyziemnych.

- Dzisiaj każdy patrzy na zarobki, każdy w perspektywie chce założyć rodzinę i zapewnić jej byt. Dlatego to było głównym aspektem zainteresowania młodych ludzi: ile się w wojsku zarabia, jakie są możliwości rozwoju i jak tą pracę można łączyć z życiem rodzinnym – odpowiada por. Grzegorz Dagiel.

Jak zapewniają obecni w Górze przedstawiciele Wojska pracując w armii jest możliwość założenia rodziny, więc jeżeli ktoś jest tym zainteresowany to warto rozważyć wszystkie pozostałe za i przeciw. Informacji można szukać na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej, ale przedstawiciele WKU w Głogowie nie wykluczają, że mobilny punkt zawita do Góry ponownie na wiosnę.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.