TworzymyGłos Regionu

Zawód żołnierza na wyciągnięcie ręki

Piątek, 07 grudnia 2018 o 15:56, aktualizacja Wtorek, 15 stycznia 2019 o 11:38, autor: 0 830
Zawód żołnierza na wyciągnięcie ręki

W Hali Arkadia w Górze w ramach ogólnopolskiego projektu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” odbyły się spotkania z żołnierzami z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie. W akcji udział wzięło wiele młodych osób, które zainteresowały się służbą w armii.

Ministerstwo Obrony Narodowej przeprowadza akcję pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, w ramach której żołnierze spotykają się z młodymi ludźmi zachęcając do wstąpienia w szeregi armii. Mobilny punkt Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie przez dwa dostępny był dla mieszkańców Góry. Czy akcja cieszyła się zainteresowaniem?

- Od momentu kiedy ruszyliśmy z punktem odwiedziło nas wielu młodych ludzi, a także przedstawiciele lokalnych samorządów. Młodzi ludzie to byli głównie uczniowie tutejszych szkół, którzy pytali w jaki sposób i gdzie mogą służyć – wyjaśniał por. Grzegorz Dagiel, oficer Wydziału Rekrutacji WKU w Głogowie.

Jak zaznaczał por. Dagiel zainteresowanie dotyczyło zarówno nowych, ochotniczych form służby takich jak Wojska Obrony Terytorialnej, jak i zawodowa armia. Najważniejsze pytania młodych osób dotyczyły jednak spraw przyziemnych.

- Dzisiaj każdy patrzy na zarobki, każdy w perspektywie chce założyć rodzinę i zapewnić jej byt. Dlatego to było głównym aspektem zainteresowania młodych ludzi: ile się w wojsku zarabia, jakie są możliwości rozwoju i jak tą pracę można łączyć z życiem rodzinnym – odpowiada por. Grzegorz Dagiel.

Jak zapewniają obecni w Górze przedstawiciele Wojska pracując w armii jest możliwość założenia rodziny, więc jeżeli ktoś jest tym zainteresowany to warto rozważyć wszystkie pozostałe za i przeciw. Informacji można szukać na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej, ale przedstawiciele WKU w Głogowie nie wykluczają, że mobilny punkt zawita do Góry ponownie na wiosnę.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.