TworzymyGłos Regionu

Ziemia Górowska jest silna siłą swoich mieszkańców

Wtorek, 29 stycznia 2019 o 12:39, autor: 0 837
Ziemia Górowska jest silna siłą swoich mieszkańców

28 stycznia w Górze odbyły się uroczystości związane z 74. Rocznicą Powrotu Góry do Macierzy. Mieszkańcy na czele z władzami gminy i powiatu spotkali się najpierw pod pomnikiem na Placu Bolesława Chrobrego, a następnie w Sali Posiedzeń Starostwa Powiatowego w Górze odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej.

28 stycznia 1945 roku Armia Czerwona w swoim marszu na zachód weszła do Góry. Na pamiątkę tego wydarzenia mieszkańcy Góry spotkają się by świętować powrót Ziemi Górowskiej do ojczyzny. Wczorajszego popołudnia obchody 74. Rocznicy Powrotu Góry do Macierzy rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem na Placu Bolesława Chrobrego w Górze. Następnie uczestnicy uroczystości udali się do na specjalną Sesję Rady Miejskiej w siedzibie starostwa powiatowego w Górze. Sesja rozpoczęła się od odegrania hejnału Góry, a także minuty ciszy poświęconej pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie głos zabrała burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, która zwróciła uwagę, że być może data 28 stycznia nie jest najlepszą do świętowania powrotu Góry do macierzy, ale jest ona już od lat zakorzeniona w świadomości mieszkańców. Zwróciła także uwagę na znaczenie mieszkańców w procesach rozwoju miasta i gminy.

- Dzisiejszy dzień jest też okazją by z jeszcze większą radością, jeszcze większym entuzjazmem i przede wszystkim z większa nadzieją spojrzeć na nasze miasto, naszą gminę. Warto w tym dniu zauważyć jak wiele dobra udało nam się w ostatnim czasie uczynić, dla miejsca, w którym właśnie żyjemy. Jest to też ważny moment by znaleźć w sobie jeszcze większa siłę, większy zapał i przede wszystkim motywację do pracy dla budowania lepszej naszej przyszłości – mówiła pani burmistrz. – Zawsze to przy każdej okazji podkreślam, tak i teraz chcę to wyraźnie zaznaczyć, że ziemia górowska jest silna siłą swoich mieszkańców. Dokonania władz gminy były możliwe przede wszystkim dzięki wsparciu znacznej części mieszkańców. Dzięki ich życzliwości, pomocy i otwarcia na sprawy lokalne.

W trakcie uroczystej sesji wręczono także wyróżnienie dla najlepszej pracy magisterskiej o Górze, która powstała w 2018 roku. Tytuł pracy, której autorką jest pani Milena Siwicka, absolwentki Katedry Botaniki na Wydziale  Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu  UP w Poznaniu, brzmi: „Inwentaryzacja pomników przyrody i drzew pomnikowych pow. górowskiego”. Po sesji nastąpiła część artystyczna w wykonaniu wokalistek Martyny Witek, Weroniki Błażejewskiej i Hani Góreckiej z sekcji wokalnej Domu Kultury w Górze, które przygotował i poprowadził Arkadiusz Gustaw. Zapraszamy do relacji wideo i galerii zdjęć z tego wydarzenia.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.