TworzymyGłos Regionu

Znamy nowego członka zarządu Rady Powiatu

Wtorek, 22 stycznia 2019 o 11:14, autor: 3 1151
Znamy nowego członka zarządu Rady Powiatu

Jedną z pierwszych uchwał jakie na dzisiejszej sesji podejmowali radni powiatu górowskiego była uchwała dotycząca wyboru nowego członka zarządu powiatu. Starosta Piotr Wołowicz zaproponował, aby stanowisko to objął radny Ryszard Wawer.

Podczas III Sesji Rady Powiatu Górowskiego radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany w statucie powiatu, która wprowadzała stanowisko kolejnego członka zarządu powiatu. W związku z tym na dzisiejszej sesji radni przeprowadzili wybory do zarządu powiatu. Jedyną kandydaturę przedstawił starosta powiatu Piotr Wołowicz.

- Szanowni państwo chciałbym zgłosić kandydaturę pana radnego Ryszarda Wawera. W związku z tym, że pan radny Ryszard Wawer jest doświadczonym radnym Rady Powiatu, mandant sprawuje już drugą kadencję, a w poprzedniej kadencji pełnił także funkcję członka zarządu. Myślę, ze jego obecność i praca w zarządzie znacząco podniesie jakość naszej pracy. Dlatego składam taką propozycję i proszę o głosowanie za tą osoba – argumentował starosta.

Po przeprowadzeniu głosowania tajnego komisja skrutacyjna ogłosiła, że radny Ryszard Wawer uzyskał 9 głosów za, przy czterech głosach przeciw i jednym wstrzymującym, w związku z czym został wybrany na członka zarządu powiatu górowskiego.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Kondoliery Hipokryzmu
24.01.2019 17:04

Nie nowy a staro-nowy. w poprzedniej kadencj byl Pan W.radny czlonkiem powiatowego establiszmentu(?!) czyli dyrektorem OSiR przy Burmistrzu Gory, radnym powiatowym ,przewodniczacym komisji Oswiaty,kultury,sportu i promocji Rady Powiatu Gorowskiego i czlonkiem zarzadu , w tedy wykreslili ta funkcje ze statutu powiatu a tera gdy stali sie na powrot JEDNA RODZINA zmieniono statut i Rysiu zostal czlonkiem zarzadu. Rysiu brawo, ale ty umiesz sie wdrapywac, chyba byles w klubie himalaistow pt"nie mam wlasnego zdania"...Cudo , cudo oglaszacie!?

avatar
~Z prowincji
25.01.2019 07:53

Oglądaliście reportaż oprzekręcie ze szpitalem w Gorze? Teraz ronicie łzy i brzydkie słowa na Irenę i jej RODZINĘ NA SWOIM, radnych i starostów ALE TO TE SAME WLADZE TO CI SAMI STAROSTOWIE KTORYCH KOLEJNY RAZ GOROWIANIE SAMI WYBRALIŚCIE! NIE MACIE PRAWA TERAZ JECZEC ! Macie to czego chcieliście.

avatar
~PiSowski Hipokryta
02.10.2019 10:45

Nie wiem czy was ale mnie - i wtym przypadku zupelnie nie zgadzam sie Prezesem PiS - uwazam ,ze pracownik samorzadu np. Gory i do tego sprawujace wysokie funkce w Urzedzie MiG Gora np. dyrektora MOSiR,Szkoly Podstawowej nr 3,Kierownika Urzedu Stanu Cywilnego nie powinien byc radnym powiatowym i do tego pelnic wysokie funcje w powiatowym samorzadzie np. przewodniczacego RP,przewodniczacego Komisji RP... bo to paranoja jest ,ze rano taki urzednik podlegly Pani Burmistrz ktora jest w glebokim konflikcie ze Starosta przychodzi na sesje i jest rozliczany przez radnych miejskich z tego jak wykonuje swoje obowiazki jako dyrektor szkoly,urzedu stanu cywilnego, miejskiego osrodka sportu i rekreacji.....a po kilku godzinach juz jako radny powiatowy idzie na sesje powiatowa i tam ROZLICZA Staroste, dyrektora POSiRU, naczelnikow wydzialow Starostwa z wypelniania przez nich swoich obowiazkow....toz to czysta PARANOJA....i tu w tym punkcie przesadzil ustawodawca czyli Prezes nadPrezesow,ze tego nie przewidzieli! CI RADNI POWIATOWI GDYBY MIELI HONOR TO POWINNI ALBO ZREZYGNOWAC Z TYCH FUNKCJI W MIESCIE ALBO Z FUNKCJI RADNEGO W POWIECIE!?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.