TworzymyGłos Regionu

Zwrócą ponad 2,5 miliona złotych?

Czwartek, 14 lutego 2019 o 15:10, aktualizacja Piątek, 15 lutego 2019 o 07:48, autor: 2 1035
Zwrócą ponad 2,5 miliona złotych?

Sprawa dofinansowania do remontu mieszkań dla repatriantów w gminie Niechlów to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w historii gminy. To właśnie z tego powodu wójt Beata P. została aresztowana, a teraz gminie grozi widmo konieczności zwrotu dotacji.

Gmina Niechlów z chęcią przystąpiła do realizacji programu sprowadzenia repatriantów na swój teren. Władze przygotowały projekt, który uzyskał akceptację Urzędu Wojewódzkiego i do kasy gminy na remont mieszkań przeznaczonych repatriantom wpłynęło niemal 2,5 miliona złotych. Pozwoliło to rozpocząć prace remontowe i przyjąć Polaków z dalekich kresów, jednak inwestycja nie została rozliczona w terminie (do końca 2017 roku), a dodatkowo jej przebiegowi przygląda się prokuratura, która postawiła zarzuty już 9 osobom, w tym wójtowi Beacie P. Brak rozliczenia inwestycji to kolejny problem, bo o zwrot dotacji wraz z odsetkami do gminy zwrócił się Urząd Wojewódzki. Konieczność oddania tak dużej kwoty całkowicie sparaliżowałaby możliwości inwestycyjne gminy Niechlów, dlatego zastępca wójta, Michał Frąckowiak, zwrócił się do władz o umorzenie długu. Jak wskazuje mieszkania są zasiedlone przez repatriantów, więc docelowo cel projektu został osiągnięty. Teraz władze gminy czekają na odpowiedź wojewody w tej sprawie.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Xxx
14.02.2019 20:31

A przecież w Lipowcu nie są skończone

avatar
~Matador Ale balagan w tym gorowskim powiecie...
25.02.2019 10:52

Ale najgorzej to w Powiecie gdzie od 12 lat rzadzi ta sama polityczna ekipa dzis dla niepoznaki pod nazwa Samorzadowcy Bezpartyjni! smiech na sali!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaGóraAreszt za posiadanie i udzielanie narkotyków
22.05.20190 202
Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić, kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym przez górowskich policjantów za posiadanie i udzielanie znacznych ilości narkotyków. Decyzją ...
nazwa

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.