TworzymyGłos Regionu

Okrągły jubileusz Pani Marii Łabaz

- życzymy kolejnych 100 lat w zdrowiu

Niedziela, 14 lutego 2021 o 22:37, autor: 0 1439

15 lutego 2021 roku ,mieszkanka wsi Głobice gmina Niechlów, obchodzi swoją 100 rocznicę urodziny. 

Maria Łabaz z domu Piasecka, jest Repatriantką ze Wschodu. Na te ziemie przyjechała 15 listopada 1946 roku jako młoda mężatka, żona Bolesława Łabaz, przybyła tutaj wraz z rodziną męża uciekając przed prześladowaniami UPA na Ziemiach Wschodnich. 
Osiedlili się 75 lat temu w miejscowości Głobice, gdzie założyli gospodarstwo rolne, na którym ciężko pracowali całe życie. Doczekali się czwórki dzieci Kazimiery (niestety zmarła w wieku dziecięcym), Ireny Łabaz (obecnie Irena Marciniak była nauczycielka języka rosyjskiego w szkole w Wągrodzie i Niechlowie), Józefy Łabaz po mężu Kempińska i Tadeusza Łabaz.
Maria Łabaz jest głową rodziny, najstarszą z rodu, a także, babcią 9 wnucząt i prababcią 13 prawnucząt. 
Na podstawie jej opowiadań, powstała praca konkursowa w 2016 roku organizowana przez Urząd Gminy Niechlów pt.: " Ocalić od zapomnienia - osadnictwo w Gminie Niechlów", której autorami były Jej wnuczki.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.