Zamknij

32-latek z powiatu górowskiego zaatakował siekierą. Przebywa w areszcie

16:34, 25.08.2023 SZ Aktualizacja: 16:37, 25.08.2023
Skomentuj Źródło: KMP w Lesznie Źródło: KMP w Lesznie
W miniony poniedziałek na ulicach Leszna doszło do zdarzenia, które wstrząsnęło opinią publiczną. Mieszkaniec powiatu górowskiego zaatakował siekierą kierowcę volkswagena passata. Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty. Jest podejrzany o uderzenie 27-letniego kierowcy w prawą nogę, na wysokości uda, narażając go tym samym na poważne konsekwencje zdrowotne.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury

Dzisiaj sąd, uwzględniając wniosek prokuratury, zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 32-letniego mieszkańca powiatu górowskiego. Decyzja sądu ma związek z powagą zarzucanych czynów i bogatą kartoteką kryminalną oskarżonego.

Zatrzymanie po kilkudniowych poszukiwaniach

Leszczyńscy policjanci, po kilkudniowych poszukiwaniach, zatrzymali podejrzanego, który ukrywał się w kompleksie domków letniskowych w powiecie wolsztyńskim. Podczas zatrzymania u 32-latka znaleziono substancje psychotropowe - metamfetaminę.

Oskarżony odpowie także za inne przestępstwa

To nie jedyne zarzuty, jakie usłyszał 32-latek. Oskarżony odpowie także za stosowanie gróźb karalnych, kierowanie pojazdem mimo sądowego zakazu oraz posiadanie substancji psychotropowych. Te dodatkowe zarzuty mogą znacząco wpłynąć na ostateczny wyrok.

Przebieg dramatycznego zdarzenia

Przypomnijmy, że wstrząsające wydarzenia miały miejsce na skrzyżowaniu ulic Obrońców Lwowa i Norwida. Ze świadectw obecnych na miejscu wynika, że kierowca volkswagena passata zaparkował, a za nim zatrzymał się bus mercedes. Z tego drugiego pojazdu wysiadł mężczyzna z siekierą w ręku. Rozbił nią szybę w aucie, a następnie zaczął uderzać w nogi kierowcy. Poszkodowany 27-latek zdołał odjechać, jednakże jego prześladowca ruszył za nim. 27-latek zgłosił się jeszcze tego samego dnia do leszczyńskiego szpitala, gdzie został poddany badaniom i przesłuchaniu przez policję.

Postępowanie w toku

Mundurowi kontynuują postępowanie w tej sprawie. Z uwagi na powagę zarzucanych czynów i fakt, że podejrzany posiada bogatą kartotekę, wydaje się prawdopodobne, że mężczyzna spędzi więcej czasu za kratami. Ostateczne decyzje zapadną jednak w toku dalszego procesu sądowego.

(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%