Zamknij

30 lat partnerstwa między Górą a Herzberg am Harz

11:40, 28.08.2023 SZ Aktualizacja: 11:43, 28.08.2023
Skomentuj Źródło: Irena Krzyszkiewicz Źródło: Irena Krzyszkiewicz

Partnerstwo na tle współpracy międzynarodowej

Jedynym miastem partnerskim Gminy Góra jest Herzberg am Harz. Kontakty pomiędzy miastami zapoczątkowane zostały w 1991 roku. 23 października 1993 r. w Górze oficjalnie podpisano dokument regulujący ich współpracę - Akt o partnerstwie.

Charakterystyka Herzberg am Harz

Miasto Herzberg położone jest w południowej części gór Harzu. Jest częścią landu Dolna Saksonia oraz powiatu Getynga. Herzberg zamieszkuje kilkanaście tysięcy mieszkańców. Składa się na nie kilka miejscowości: Herzberg am Harz, Pöhlde, Lonau, Scharzfeld i Sieber. Od 1 listopada 2021 roku burmistrzem miasta jest Christopher Wagner.

Różnorodność współpracy

Związki pomiędzy Gminą Góra i Herzberg am Harz są wszechstronne. Obejmują one kontakty na poziomie władz obu miast, a także wymianę młodzieży. Współpraca kulturalna i sportowa jest równie istotna. Jedną z ostatnich wspólnych inicjatyw była konferencja Góra - Herzberg am Harz w LO w Górze.

Perspektywy na Przyszłość

Trzydzieści lat partnerstwa między Gminą Góra a Herzberg am Harz to okres owocnej współpracy na różnych płaszczyznach. Uroczystości na Zamku Welfów stały się okazją do podsumowania i refleksji nad kolejnymi etapami tej międzynarodowej współpracy. Obydwa miasta wydają się zdeterminowane, by kontynuować i rozwijać wspólne inicjatywy.

(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%