Zamknij

Kierowca Seata z narkotykami! 34-latek był wcześniej karany

11:14, 23.09.2023 SZ Aktualizacja: 11:46, 23.09.2023
Skomentuj
Pomimo działań profilaktycznych i codziennych starań policji, niektórzy kierowcy podejmują ryzykowne decyzje, prowadząc pojazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Nieodpowiedzialne postępowanie może skutkować tragedią

Policjanci z różnych jednostek codziennie dbają o bezpieczeństwo na polskich drogach. Wyłapują nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy podejmują decyzję o prowadzeniu pojazdu po zażyciu narkotyków. Niestety, mimo licznych akcji profilaktycznych, takie przypadki nadal mają miejsce i narażają innych uczestników ruchu na poważne niebezpieczeństwo.

Zatrzymanie 34-latka z powiatu górowskiego

21 września, w wyniku czujności policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego, doszło do zatrzymania 34-letniego mieszkańca powiatu górowskiego.

kom. Ariel Bujak z Komendy Powiatowej Policji w Górze opisuje sytuację:

„Około godziny 17.50, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Seat. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie, że może prowadzić pojazd pod wpływem środków odurzających. Badanie testerem potwierdziło obecność amfetaminy w organizmie kierującego. W celu dokładniejszego potwierdzenia, 34-latek został zabrany na badanie krwi. Ponadto, w trakcie kontroli pojazdu, funkcjonariusze znaleźli woreczek z marihuaną. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadania narkotyków. Po uzyskaniu wyników badań krwi, mężczyźnie może zostać postawiony dodatkowy zarzut dotyczący kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Zatrzymany był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe”.

Znaczenie działań profilaktycznych i informacyjnych jest kluczowe, ale świadomość i odpowiedzialność kierowców są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Źródło: KPP Góra

(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%