Zamknij

Czterech pijanych rowerzystów zatrzymanych. Każdy dostał po 2500 zł mandatu

17:30, 26.09.2023 SZ Aktualizacja: 17:34, 26.09.2023
Skomentuj
W ciągu zaledwie kilku godzin, w piątek 22 września, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Górze zatrzymali czterech rowerzystów, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazło się małżeństwo.

Pierwsze zatrzymanie w Jastrzębiej

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w miejscowości Jastrzębia. O godzinie 15.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 53-letniego mężczyznę, który miał w organizmie prawie półtora promila alkoholu. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Małżeństwo na rowerach pod wpływem alkoholu

Następne zatrzymanie miało miejsce pół godziny później w Górze na ulicy Piastów. Patrol policji zatrzymał dwie osoby kierujące rowerami. Okazało się, że byli to małżonkowie z powiatu górowskiego. Badanie alkomatem wykazało u obu 0,48 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Za to wykroczenie otrzymali mandaty na łączną sumę 5000 złotych.

Ostatnie zatrzymanie po godzinie 18.00

Ostatni z rowerzystów został zatrzymany po godzinie 18.00. Był to 36-letni mieszkaniec Góry, który również miał alkohol we krwi. Badanie wykazało 0,39 mg/l alkoholu. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Apel policji

Kom. Ariel Bujak podkreśla, że takie zdarzenia wskazują na brak odpowiedzialności ze strony kierujących rowerami. Policja apeluje do wszystkich o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i przypomina o bezwzględnym zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów po alkoholu.

(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%