Zamknij

Mieszkańcy powiatu górowskiego coraz chętniej korzystają z KMZB

10:56, 02.10.2023 SZ Aktualizacja: 10:56, 02.10.2023
Skomentuj Źródło: mapy.geoportal.gov.pl Źródło: mapy.geoportal.gov.pl
We wrześniu, mieszkańcy powiatu górowskiego korzystali aktywnie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Komenda Powiatowa Policji w Górze odnotowała 29 zgłoszeń, które obejmowały różnorodne kwestie, od niewłaściwego parkowania po akty wandalizmu.

Statystyki zgłoszeń:

  • 8 zgłoszeń zostało potwierdzonych,
  • 17 zgłoszeń nie potwierdzono,
  • 3 zgłoszenia są w trakcie weryfikacji,
  • 1 zgłoszenie wskazane jako żart-pomyłka.

Rodzaje zgłoszeń:

Mieszkańcy informowali o sytuacjach takich jak: przekraczanie prędkości, niewłaściwe parkowanie, wałęsające się bezpańskie psy, niewłaściwa infrastruktura drogowa oraz nielegalne rajdy samochodowe i akty wandalizmu.

Weryfikacja i działania policji

Każde ze zgłoszeń zostało sprawdzone i zweryfikowane przez górowskich policjantów. Kom. Ariel Bujak zachęca do korzystania z aplikacji KMZB, podkreślając, że jest to szybki i prosty sposób na powiadomienie Policji o zagrożeniu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - o co chodzi?

KMZB to interaktywne narzędzie opracowane przy udziale obywateli, które obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Dzięki tej mapie mieszkańcy mogą łatwo i anonimowo zgłaszać sytuacje, które uważają za niebezpieczne, a lokalne służby mogą skoncentrować się na miejscach, które wymagają szczególnej uwagi.

Najczęściej zgłaszane zagrożenia:

Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia takie jak: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa oraz używanie środków odurzających.

Dostępność i użytkowanie mapy

KMZB dostępna jest w serwisie www.policja.pl oraz w aplikacji mobilnej „GeoportalMobile”. Jest to pomocne narzędzie przy przywracaniu części zlikwidowanych posterunków Policji i służy jako platforma wymiany informacji między obywatelami a Policją.

Ważne przypomnienie: W przypadku pilnych spraw, takich jak zagrożenie życia lub zdrowia, należy zawsze dzwonić na numer alarmowy 112 lub 997.
 
Źródło: policja.pl, KPP Góra
(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%