Mieszkańcy informowali o sytuacjach takich jak: przekraczanie prędkości, niewłaściwe parkowanie, wałęsające się bezpańskie psy, niewłaściwa infrastruktura drogowa oraz nielegalne rajdy samochodowe i akty wandalizmu.
Każde ze zgłoszeń zostało sprawdzone i zweryfikowane przez górowskich policjantów. Kom. Ariel Bujak zachęca do korzystania z aplikacji KMZB, podkreślając, że jest to szybki i prosty sposób na powiadomienie Policji o zagrożeniu.
KMZB to interaktywne narzędzie opracowane przy udziale obywateli, które obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Dzięki tej mapie mieszkańcy mogą łatwo i anonimowo zgłaszać sytuacje, które uważają za niebezpieczne, a lokalne służby mogą skoncentrować się na miejscach, które wymagają szczególnej uwagi.
Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia takie jak: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa oraz używanie środków odurzających.
KMZB dostępna jest w serwisie www.policja.pl oraz w aplikacji mobilnej „GeoportalMobile”. Jest to pomocne narzędzie przy przywracaniu części zlikwidowanych posterunków Policji i służy jako platforma wymiany informacji między obywatelami a Policją.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz