Zamknij

Świetlica i boisko zwyciężają w budżecie obywatelskim Góry

19:03, 20.11.2023 SZ Aktualizacja: 19:04, 20.11.2023
Skomentuj Źródło: Gmina Góra Źródło: Gmina Góra
W gminie Góra rozstrzygnięto głosowanie na tegoroczny budżet obywatelski. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, kwota 200 tys. zł. została podzielona na dwie pule - 120 tys. zł na teren miejski i 80 tys. zł na tereny wiejskie.

Głosy mieszkańców zadecydowały

Łącznie w głosowaniu wzięło udział blisko 4146 osób, z czego 3883 głosy były ważne. Zwycięskie projekty to modernizacja płyty głównej boiska piłkarskiego na stadionie OKF w Górze, która zdobyła 853 głosy, oraz poprawa stanu technicznego świetlicy wiejskiej w miejscowości Szedziec, która uzyskała aż 1187 głosów.

Modernizacja boiska

Projekt modernizacji boiska obejmuje częściową wymianę nawierzchni oraz montaż automatycznego systemu nawadniania. Jest to odpowiedź na potrzeby lokalnych miłośników sportu i aktywności fizycznej.

Rewitalizacja świetlicy wiejskiej

Natomiast we wsi Szedziec, świetlica wiejska przejdzie istotną modernizację, co ma na celu poprawienie warunków dla społeczności lokalnej. Jest to projekt, który znacznie przyczyni się do wzrostu jakości życia w tej części gminy.

Zasady wyboru projektów

Ważnym aspektem budżetu obywatelskiego jest to, że zadania zgłaszane przez mieszkańców musiały mieć charakter inwestycyjny i nie mogły dotyczyć rzeczy wykraczających poza kompetencje gminy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy pełnoletni mieszkańcy, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Źródło: UMiG Góra
(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%