Zamknij

Budowa ciągu pieszego na ul. Zielonej w Górze

13:28, 07.08.2023 SZ Aktualizacja: 15:01, 07.08.2023
Skomentuj Źródło: Gmina Góra Źródło: Gmina Góra
Rozpoczęły się prace nad realizacją nowego chodnika prowadzącego do cmentarza parafialnego w Górze przy ulicy Zielonej. Jest to projekt, który nie tylko zwiększy bezpieczeństwo i komfort przechodniów, ale również zachowa estetykę i charakter tej części miasta.

Inwestycja o wartości 15,3 mln zł

Wysoka jakość i trwałość to kluczowe cechy, jakie ma charakteryzować nowo budowany chodnik. Część prowadząca od strony cmentarza zostanie wykonana z kostki typu starobruk odrzański, a druga część, znajdująca się w sąsiedztwie drzew, z nawierzchni wodoprzepuszczalnej.

Projekt jest realizowany w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, dzięki któremu Gmina Góra otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 300 000 zł na realizację siedemnastu inwestycji drogowych. Planowany termin zakończenia prac to 30.11.2023 r.

Ochrona przyrody i dziedzictwa

Istotnym elementem inwestycji jest także ochrona istniejących drzew, które tworzą zieloną aleję przy ulicy Zielonej. Specjalna nawierzchnia pozwoli na swobodny przepływ wód opadowych do korzeni drzew, chroniąc je przed potencjalnym uszkodzeniem.

Ponadto, zgodnie z zaleceniem Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, przy pracach ziemnych prowadzony jest nadzór archeologiczny.

 

(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%