Zamknij

Góra. Utrudnienia w ruchu drogowym związane z budową obwodnicy

13:29, 30.08.2023 SZ Aktualizacja: 13:35, 30.08.2023
Skomentuj Źródło: Gmina Góra Źródło: Gmina Góra
Urząd Miasta i Gminy w Górze poinformował, że z dniem 30.08.2023 r. wprowadzona zostanie Czasowa Organizacja Ruchu. Zmiany te wprowadzane są w kontekście realizacji projektu "Budowa Obwodnicy Góry".

Ograniczenia na drogach wojewódzkich

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone będą na drodze wojewódzkiej nr 324 na odcinku między Góra-Jastrzębia oraz przy drodze wojewódzkiej nr 323. Dodatkowo, odcinek drogi powiatowej 1069D relacji Góra - Strumienna zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów. W związku z tym, uczestnicy ruchu drogowego powinni wykazać się zwiększoną ostrożnością.

Opis przedmiotu inwestycji

Inwestycja dotyczy budowy obwodnicy w Górze, która będzie się rozciągać w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323. Łączna długość obwodnicy wynosi około 3,54 km. Początek obwodnicy będzie zlokalizowany przy wjeździe do Góry od strony Leszna, natomiast jej zakończenie planowane jest w miejscowości Stara Góra.

Lokalizacja

Cała inwestycja znajduje się na terenie gminy Góra, a droga przebiegając będzie przez jej zachodnie tereny.

Wykonawca i finansowanie projektu

Firmą odpowiedzialną za realizację zadania jest STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Wartość podpisanej umowy wynosi 42 281 480,01 zł. Jest to kwota w całości pokryta ze środków budżetu województwa dolnośląskiego.

Czas realizacji

Według umowy, wykonawca na realizację zadania ma 19 miesięcy, co oznacza, że obwodnica powinna być gotowa do dnia 16 lipca 2024 r.

Utrudnienia w ruchu drogowym mogą przysporzyć pewnych problemów, jednak są one niezbędne dla realizacji znaczącej inwestycji komunikacyjnej. Władze Góry apelują o zrozumienie i zachowanie szczególnej ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%