Zamknij

Górowianie walczą o zdrowie dyrektora Domu Kultury

09:57, 26.10.2023 SZ Aktualizacja: 10:01, 26.10.2023
Skomentuj Dom Kultury w Górze / Jagoda Marcinowska fotografia Dom Kultury w Górze / Jagoda Marcinowska fotografia
Gdy życie stawia wyzwania, solidarność i wsparcie społeczności potrafią zdziałać cuda. Mieszkańcy Góry świadczą o tym najlepiej, angażując się w pomoc dla Arkadiusza Gustawa, dyrektora miejscowego Domu Kultury. Wobec diagnozy nowotworu, postawionej mu trzy lata temu, górowianie nie pozostają obojętni i aktywnie włączają się w walkę o jego zdrowie.

Koncert i wsparcie mieszkańców

Podczas ostatniego koncertu Big Bandu w Domu Kultury, którym dyrygował Gustaw, odbyła się zbiórka funduszy na jego dalsze leczenie. Inicjatywę podjęło stowarzyszenie „Gramy dla...”. Dzięki hojności obecnych udało się zebrać blisko 10 tysięcy złotych. Choć kwota jest imponująca, potrzeby są znacznie większe.

Słowa siostry - gorący apel

Zrzutka na leczenie Arkadiusza dostępna jest TUTAJ. Do tej pory udało się zebrać blisko 35 tys. zł, jednak jak podkreśla w opisie zbiórki Małgorzata Gustaw, siostra dyrektora, potrzeby są dużo większe.

„Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie leczenia mojego brata Arkadiusza. Arek jest pełnym energii i optymizmu człowiekiem. Pasja to jego drugie imię. Od trzech lat zmaga się z rakiem jelita grubego z przerzutami do wątroby. W tym czasie były wzloty i upadki, jednak choroba nie odpuszcza. Niestety polski system programów lekowych nie pozwala Arkowi na odpowiednią terapię. Teraz pojawiła się szansa na wyleczenie za granicą. Lekarze z Berlina dają nadzieję, z której musimy skorzystać. To niestety wiąże się z ogromnymi kosztami, które przekraczają nasze możliwości finansowe. Dlatego bardzo proszę Was o pomoc. Teraz stoimy przed szansą na ratunek: terapia oferowana przez renomowany szpital Charité w Berlinie. Każdy wlew terapeutyczny kosztuje około 3700 euro, a potrzebujemy co najmniej 6 takich wlewów. Jeśli możesz, dołącz do nas w walce o zdrowie i życie naszego drogiego przyjaciela. Dziękujemy z serca za Waszą życzliwość i wsparcie.”

Potrzeby są duże, ale solidarność większa

Do tej pory do zbiórki na leczenie dyrektora Domu Kultury w Górze dołączyło kilkadziesiąt osób. To dowód na to, że lokalna społeczność jest zdeterminowana, by pomóc człowiekowi, który tak wiele dla niej zrobił.

(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%