Zamknij

Maraton MTB w Górze czeka na zawodników

12:25, 06.09.2023 SZ Aktualizacja: 12:30, 06.09.2023
Skomentuj
W niedzielę, 10 września, w miejscowości Góra na Dolnym Śląsku odbędzie się maraton górskiego kolarstwa MTB pod nazwą "Sto procent pasji". To już dziewiąta edycja tej popularnej imprezy sportowej. Zawodnicy będą ścigać się na malowniczych trasach, które poprowadzone są wzdłuż Doliny Baryczy oraz przez leśne tereny Nadleśnictwa Góra Śląska.

Organizatorzy informują, że dla najlepszych zawodników przygotowano puchary, medale, dyplomy oraz premie finansowe. Start i meta wyścigu, jak również całe miasteczko zawodów, znajdą się na terenie Stadionu Miejskiego w Górze.

Zapisy i Kategorie

Zgłoszenia są możliwe za pośrednictwem internetowego formularza dostępnego pod adresem https://formularz.ultimasport.pl/192. Można również zapisać się w biurze zawodów w niedzielę od 8:00 do 10:30. Wszystkie osoby, które zapiszą się do 7 września i ukończą wyścig, otrzymają pamiątkowe medale. W pakiecie startowym czeka na nich również słodka niespodzianka.

Wyścigi zostaną rozegrane na dwóch głównych dystansach: Mini (33 km) oraz Mega (60 km). Dodatkowo, przewidziane są wyścigi dla młodzieży (Młodzik - 9 km, Junior - 15 km) oraz dla dzieci do lat 11.

Nagrody i Sponsorzy

Zorganizowana przez Dom Kultury w Górze, amatorski klub kolarski DGR RACING TEAM oraz Stowarzyszenie "Sto procent pasji", impreza cieszy się wsparciem licznych sponsorów. Lista sponsorów obejmuje około 20 firm i osób prywatnych. Pierwsze trójki w kategorii Mega i Mini otrzymają premie finansowe w wysokości od 50 do 300 złotych.

Atmosfera i dodatkowe Atrakcje

Współorganizatorkami imprezy są Pani Burmistrz Irena Krzyszkiewicz oraz Starosta Powiatu Górowskiego Pani Urszula Szmydyńska. Oprócz rywalizacji sportowej, organizatorzy zapewniają przyjazną atmosferę, gościnność i życzliwość. Na mecie czeka na zawodników darmowy bufet z różnymi przekąskami, w tym chlebem ze smalcem i ogórkiem, a także kawą i herbatą.

Inicjatywa ekologiczna

Nadleśnictwo Góra Śląska przygotowuje sadzonki drzew, które będą dostępne dla uczestników. Aby otrzymać sadzonkę, wystarczy przynieść makulaturę.

Źródło: Piotr Kurek (FB)

(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%