Zamknij

Cztery ofiary jednego dnia. Straty? Kilkanaście tys. zł

12:08, 15.11.2023 . Aktualizacja: 12:09, 15.11.2023
Skomentuj

We wtorek, 14 listopada, policja w Górze odnotowała zgłoszenia od czterech osób, które padły ofiarami oszustw internetowych. Wszystkie przypadki dotyczyły strat finansowych podczas dokonywania transakcji online. "Oszuści nie ustają w zbieraniu żniwa, mimo naszych ciągłych apeli i działań profilaktycznych. Apelujemy do mieszkańców o rozwagę w sieci, zwłaszcza podczas zakupów i sprzedaży." - mówi kom. Ariel Bujak z KPP Góra.

Szczegóły incydentów

Pierwsza ofiara, 38-letnia kobieta, straciła 4700 złotych po podaniu danych logowania. Drugi przypadek dotyczył kobiety, która straciła 8000 złotych z konta. Pozostali dwaj mężczyźni zostali oszukani podczas zakupów i korzystania z oferty pożyczki na Facebooku, tracąc łącznie 2200 złotych.

Przed lekkomyślnością przestrzega kom. Ariel Bujak z Komendy Powiatowej Policji w Górze.

"Nie ufajcie ofertom bez opinii i nieznajomym. Uważajcie na linki w trakcie transakcji finansowych. Zachęcamy do udziału w programie Senior On Line, gdzie omawiamy różne typy oszustw. Bądźcie czujni podczas prowadzenia transakcji finansowych i śledźcie nasze comiesięczne aktualizacje na temat nowych metod oszustw" - mówi  kom. Bujak, oficer prasowy KPP Góra.

Źródło: KPP Góra

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%