Zamknij

Góra Śląska znów na kolejowej mapie Polski!

17:35, 09.08.2023 SZ Aktualizacja: 17:47, 09.08.2023
Skomentuj Źródło: Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego Źródło: Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Góra, znana do tej pory jako miejscowość pozbawiona dostępu do kolejowych środków komunikacji, wkrótce znowu będzie częścią kolejowej mapy Polski. Właśnie podpisano ważne porozumienie w tej sprawie.

Kolejowa Komunikacja Autobusowa

W siedzibie urzędu marszałkowskiego została podpisana umowa na uruchomienie połączeń Kolejowej Komunikacji Autobusowej. Dzięki niej Góra zostanie połączona z linią kolejową E59. Autobusy będą kursować aż osiem razy dziennie - niezależnie od weekendów czy świąt. Co ważne, podróżujących obowiązywać będzie tylko jeden bilet.

Te połączenia są odpowiedzią na zapowiadane prace modernizacyjne linii kolejowej między Górą a Bojanowem. Na czas tych prac gmina Góra, współpracując z powiatem górowskim oraz samorządem województwa, postanowiła zapewnić mieszkańcom alternatywny środek transportu. Autobusy ruszą w trasę już 3 września.

Godziny odjazdów

Z Góry do Rawicza mieszkańcy będą mogli wyjechać o godzinach: 5:15, 8:31, 11:05, 14:00, 15:26, 15:58, 16:59, 18:34, 19:20, 21:40, 0:31. Natomiast z Rawicza powrotna trasa rozpocznie się o: 4:29, 7:07, 7:49, 9:13, 12:28, 14:43, 16:12, 17:47, 20:58, 23:49. Jak podkreślił Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski, połączenia są ściśle skorelowane z odjazdami pociągów, aby podróżującym łatwiej było zaplanować trasę.

Komentarze władz

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, podkreślił: „Jako Samorząd Województwa Dolny Śląsk konsekwentnie przeciwdziałamy wykluczeniu komunikacyjnemu w regionie. Dzięki współpracy z samorządem Góry i Powiatu Górowskiego - Kolejowa Komunikacja Autobusowa już od września dotrze do Góry! To nasz ambitny projekt przywracania połączeń na nieczynnych przez wiele lat liniach kolejowych!”.

Natomiast Burmistrz Góry, Irena Krzyszkiewicz, dodała: „W Górze będzie można kupić bilet w dowolne miejsce włączone w sieć kolejową - nawet do Pragi czy Berlina. Odwrotnie na każdym dworcu kolejowym będzie można zakupić bilet do Góry”.

Taka inicjatywa ma na celu nie tylko poprawę dostępu do komunikacji, ale także integrowanie regionów oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej Góry, a także promowanie połączeń kolejowych do Góry i stwarzanie wśród ludzi przyzwyczajenia, że w każdej chwili można jechać pociągiem do Wrocławia czy Poznania.

Źródło: Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Irena Krzyszkiewicz

(SZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%