TworzymyGłos Regionu

Planowane przerwy w dostawie prądu - powiat górowski (AKTUALIZACJA)

Piątek, 31 marca 2023 o 09:49, aktualizacja Poniedziałek, 08 maja 2023 o 15:52, autor: 0 1283
Planowane przerwy w dostawie prądu - powiat górowski (AKTUALIZACJA)

Nie ma prądu?! Kiedy i gdzie nastąpi planowane wyłączenie energii elektrycznej w powiecie górowskim? Kiedy wróci prąd we Górze, Niechlowie, Wąsoszu, Jemielnie? Informacje pochodzą ze stron operatorów: Enea, Energa. Artykuł jest aktualizowany.

Planowane wyłączenia prądu w powiecie górowskim:

 1. Obszar Niechlów
  w dniach: 2023-05-09,
  w godzinach: 9 maj 07:30 - 9 maj 14:30
  gm. Niechlów: Siciny nr 31 do 41, 125, 128, działka nr 1042.
 2. Obszar Wąsosz
  w dniach: 2023-05-15,
  w godzinach: 15 maj 07:30 - 15 maj 14:30
  Wąsosz ul. Chabrowa nr 3, 5, 11, 19, 21, 21A, 23, działka nr
  54/12.

Co to są planowane wyłączenia prądu?

Planowane wyłączenia prądu to sytuacje, w których operator sieci elektroenergetycznej przeprowadza prace konserwacyjne lub modernizacyjne. W takich przypadkach konieczne jest wyłączenie zasilania w określonych obszarach. Operator sieci powinien wcześniej ogłosić termin i czas trwania wyłączenia, aby wszyscy użytkownicy mieli czas na przygotowanie się do tej sytuacji.

Dlaczego przeprowadza się planowane wyłączenia prądu?

Przeprowadzanie planowanych wyłączeń prądu jest niezbędne w celu utrzymania i modernizacji infrastruktury elektroenergetycznej. Dzięki temu można uniknąć awarii, a także zapewnić ciągłość dostaw energii elektrycznej.

Jakie problemy mogą wyniknąć z planowanego wyłączenia prądu?

Planowane wyłączenia prądu mogą powodować wiele problemów, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy na nie odpowiednio przygotowani. Mogą one przeszkodzić w pracy, uniemożliwić korzystanie z niektórych urządzeń, a także wywołać skutki uboczne, takie jak awarie komputerów czy sprzętu elektronicznego.

Jak przygotować się do planowanego wyłączenia prądu?

Aby uniknąć problemów wynikających z planowanego wyłączenia prądu, warto odpowiednio się do niego przygotować. Oto kilka porad:

Zapoznaj się z ogłoszeniem o wyłączeniu prądu

Operator sieci powinien ogłosić wyłączenie prądu z odpowiednim wyprzedzeniem. Przeczytaj uważnie ogłoszenie i sprawdź, jakie będą obszary objęte wyłączeniem oraz jak długo potrwa przerwa w dostawie energii.

Zapewnij sobie alternatywne źródła zasilania

W przypadku wyłączenia prądu warto mieć alternatywne źródła zasilania, takie jak agregat prądotwórczy, baterie czy latarki. Upewnij się, że wszystkie urządzenia są naładowane lub mają wystarczającą ilość paliwa.

Zapewnij odpowiednie zapasy żywności i wody

Planowane wyłączenie prądu może trwać nawet kilka godzin, dlatego warto zadbać o odpowiednie zapasy wody i żywności. Zaproponowane przez specjalistów minimum to 1,5 litra wody na osobę oraz wystarczającą ilość jedzenia na okres wyłączenia.

Wyłącz urządzenia elektryczne

Przed wyłączeniem prądu warto wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne, takie jak komputery, telewizory, lodówki czy pralki. Dzięki temu unikniemy uszkodzeń w przypadku powrotu zasilania.

Ogranicz korzystanie z urządzeń mobilnych

Podczas planowanego wyłączenia prądu warto ograniczyć korzystanie z urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe czy tablety. Mogą one bowiem szybko wyczerpać swoją baterię, a brak ładowania może skutkować trudnościami w komunikacji z otoczeniem.

Co robić podczas planowanego wyłączenia prądu?

Podczas planowanego wyłączenia prądu warto zachować spokój i przestrzegać wcześniej przygotowanych zasad. Oto kilka porad:

Ogranicz korzystanie z urządzeń elektrycznych

Podczas wyłączenia prądu warto ograniczyć korzystanie z urządzeń elektrycznych. Dzięki temu nie tylko oszczędzimy energię, ale też zminimalizujemy ryzyko uszkodzeń w przypadku powrotu zasilania.

Zachowaj spokój

Wyłączenie prądu może wywołać stres i niepokój. Warto jednak zachować spokój i przypomnieć sobie o wcześniej przygotowanych zapasach.

Utrzymuj porządek wokół siebie

Podczas wyłączenia prądu warto utrzymywać porządek wokół siebie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego bałaganu i łatwiej odnajdziemy potrzebne nam rzeczy.

Informuj się na bieżąco

Podczas planowanego wyłączenia prądu warto informować się na bieżąco o sytuacji. Można to zrobić np. poprzez radio, telewizję czy internet. Dzięki temu będziemy na bieżąco z informacjami na temat zakończenia wyłączenia.

Podsumowanie

Planowane wyłączenia prądu to sytuacje, które mogą nas zaskoczyć, ale możemy się do nich przygotować. Warto pamiętać o zapewnieniu sobie alternatywnych źródeł zasilania, odpowiednich zapasów żywności i wody oraz wyłączeniu urządzeń elektrycznych przed wyłączeniem prądu. Podczas samego wyłączenia warto ograniczać korzystanie z urządzeń elektrycznych, zachować spokój i utrzymywać porządek wokół siebie. Informowanie się na bieżąco o sytuacji może również pomóc w uniknięciu niepotrzebnego stresu.

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo może trwać planowane wyłączenie prądu?

Czas trwania planowanego wyłączenia prądu zależy od zakresu prac konserwacyjnych lub modernizacyjnych, które muszą być przeprowadzone. Zazwyczaj trwa ono od kilku godzin do kilku dni.

Czy mogę w trakcie wyłączenia prądu korzystać z generatora prądotwórczego?

Tak, korzystanie z generatora prądotwórczego jest jednym ze sposobów na zapewnienie sobie alternatywnego źródła zasilania w trakcie wyłączenia prądu. Warto jednak pamiętać o odpowiednim użytkowaniu generatora i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Co robić, gdy w trakcie wyłączenia prądu zepsuje mi się urządzenie?

W przypadku uszkodzenia urządzenia w trakcie wyłączenia prądu warto skontaktować się z jego producentem lub serwisem. W niektórych przypadkach może być możliwe naprawienie urządzenia, nawet jeśli wystąpiło uszkodzenie w wyniku wyłączenia zasilania.

Czy operator sieci będzie informował o postępach prac podczas wyłączenia prądu?

Tak, operator sieci powinien informować użytkowników na bieżąco o postępach prac i spodziewanym czasie przywrócenia zasilania. Informacje te można uzyskać np. poprzez radio, telewizję czy internet.

Czy mogę wyłączyć zasilanie samodzielnie przed planowanym wyłączeniem prądu?

Nie, wyłączanie zasilania samodzielnie może skutkować poważnymi uszkodzeniami w sieci elektroenergetycznej, a także prowadzić do niebezpiecznych sytuacji dla użytkowników. Warto zaufać profesjonalistom i przestrzegać ich zaleceń.

Źródło: Enea Operator

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.