TworzymyGłos Regionu

„Rodzinny biznes” zakończony.

Usłyszeli zarzuty za kradzieże z włamaniem oraz paserstwo

Sobota, 27 sierpnia 2022 o 14:48, autor: 0 996
„Rodzinny biznes” zakończony.

Górowscy policjanci zatrzymali ojca z 19-letnim synem, którzy usłyszeli zarzuty za kradzieże z włamaniem do dwóch obiektów. 44-letnia kobieta, ciotka chłopca pomogła w ukryciu rzeczy pochodzących z przestępstwa. Łączna wartość skradzionego mienia to około 33 tysiące złotych. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Górowska policja została powiadomiona o kradzieżach z włamaniem do dwóch obiektów w Górze, do których doszło na przełomie lipca i sierpnia 2022 r. W trakcie czynności kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę. Jak się okazało mężczyźni to 41-letni ojciec z synem, a kobieta to ciotka 19-latka.

Mężczyźni włamali się do budynku pustostanu, skąd ukradli materiały budowlane oraz sprzęt budowlany.  Natomiast drugim obiektem, było remontowane mieszkanie. Sprawcy wyważyli drewniane drzwi prowadzące do mieszkania i ukradli materiały budowlane, narzędzia stolarskie, sprzęt wędkarski i inne rzeczy. Łączna wartość skradzionego mienia to około 33 tysiące złotych. Część skradzionego mienia została odnaleziona w mieszkaniu 44-latki.

Mężczyźni usłyszeli dwa zarzuty za kradzieże z włamaniem do dwóch obiektów. 44- letnia kobieta, za pomaganie w ukryciu rzeczy pochodzących z przestępstwa usłyszała zarzuty za paserstwo. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, a za paserstwo 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Małgorzata Nieborak

Tekst/foto: KPP w Górze

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.