TworzymyGłos Regionu

Starosta odpowiada na zarzuty w sprawie szpitala

Piątek, 08 lutego 2019 o 14:58, autor: 6 3571
Starosta odpowiada na zarzuty w sprawie szpitala

Piotr Wołowicz, starosta powiatu górowskiego, zdecydował się przygotować materiał, w którym zdecydowanie odpiera zarzuty krytyki działań powiatu w sprawie szpitalu w Górze. W ten sposób chce mocno zaprzeczyć by władze powiatu przyczyniły się do zamknięcia placówki.

Od dłuższego czasu mieszkańcy powiatu górowskiego podnoszą problem braku szpitala, sugerując przy tym, że do upadku placówki doprowadziły między innymi władze powiatu. W związku z licznymi publikacjami na ten temat starosta Piotr Wołowicz, zadecydował się upublicznić dokumentacje, która szczegółowo przedstawia co doprowadziło to aktualnego stanu rzeczy.

-Oskarżanie władz Powiatu Górowskiego, o likwidację szpitala, podczas gdy faktycznymi sprawcami zajmuje się wymiar sprawiedliwości, jest ze wszech miar nieuczciwe i naganne.  Aby każdy mieszkaniec naszego powiatu mógł sobie samodzielnie odpowiedzieć na tytułowe pytanie – Gdzie nasz szpital?, przedstawię Państwu ważne fakty z funkcjonowania SP ZOZ - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Górze oraz PCOZ - Powiatowego Centrum Opieki Zdrowotnej w Górze sp. z o.o., w tym powody i prawdziwe informacje o sprzedaży szpitala przez Radę Powiatu Górowskiego. Nie będzie to wypowiedź o charakterze politycznym. Niech mówią fakty – mówi Piotr Wołowicz.

W przygotowanej prezentacji, którą mogą państwo pobrać na końcu artykułu, pojawiają się między innymi dokumenty przedstawiające jak rosło zadłużenie szpitala w kadencji poszczególnych dyrektorów, jak dokapitalizowywana była spółka i jakie kroki poczynił powiat aby próbować uratować placówkę i zabezpieczyć się finansowo. Zachęcamy do wnikliwej analizy przygotowanego materiału.

Pobierz załączony plik: gdzie__nasz_szpital.pdf

(olek/materiał pdf. powiat górowski)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~KK
08.02.2019 19:30

Wszystko pięknie ładnie ale dlaczego sprzedał akurat tej firmie a nie np pracownikom którzy też chcieli kupić na raty jak pcz(więc pieniądze od razu by nie zasiliły konta powiatu) albo właściciel Ventriculusa chciał kupić za gotówkę ale mniejszą(zobaczmy jak funkcjonuje ta placówka).Niech pan starosta przygotuje jeszcze raz takie piękne tłumaczenie z wyjaśnieniem dlaczego akurat tej firmie.Na you tubie jest filmik jak radny powiatu pan Józefiak tłumaczy że firma pcz jest zła i nie rozumie dlaczego starosta wraz ze swoimi (...) oddają szpital w ich ręce

avatar
~BB
08.02.2019 21:51

...z dokumentów jasno wynika, dlaczego wybrano taki a nie inny podmiot...

avatar
~Sylwia
09.02.2019 21:39

dla mnie marna prezentacja. Skan dokumentów wkleja się w całości. Zdania na temat szpitala nie zmienię. Prezentacja nie przemawia do mnie.

avatar
~Czytelnik
09.02.2019 22:57

Prawda jest w tych dokumentach. Brawo Panie Starosto. Ta prezentacja pokazuje kto doprowadził do takiej sytuacji i jakie były zarobki na tych stanowiskach. Jak można teraz udawać I szukać winnych.

avatar
~Stanisław A. R. (SARt)
10.02.2019 20:43

Sprawę skomentowałem na fb pod postem prezentującym reportaż TVP i nie zamierzam tu do tego wracać. Niestety nie zmieniam swojej oceny. Te 142 strony prezentacji można podsumować krótko. To nie ja, to oni. Ja miałem dobre chęci. Do poprzedniego komentarza dodam tylko tyle. Stare polskie przysłowie głosi, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Miarą dokonań człowieka są efekty jego postępowania. A te, jakie są, każdy widzi. I jeszcze jedno: jeżeli zaczynamy liczyć pieniądze, tracimy z oczu człowieka.

avatar
~Ania
20.03.2021 17:32

Dobrze podsumował dr. Hoffman " kto oddaje wszystkie akcje przy pierwszej racie ?!" ??? No kułwa tylko ułom . Wartość przedmiotu 9 mln oddali za 5 mln chujaaaa za 1 mln hehehhehe bo po pierwszej racie mieli już na własność hdhehhdhhdhd. I tłumaczenia bo oferta dobrze wyglądała co i jak planują. Kurw a jakby napisali że zrobią oddział z granatami kuźwa bombami i dziwkami to by jeszcze mniej chcieli bo pewnie w głowie wizja jak granaty moździerze to pewnie Putin wpadnie i może złote klamki czy kible każdy założyć oooo . Jaki debilizm.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.