TworzymyGłos Regionu

Szukali go w całej Europie, a wpadł w Górze!

Zatrzymanie na podstawie ENA!

Czwartek, 30 marca 2023 o 00:18, aktualizacja Czwartek, 30 marca 2023 o 11:11, autor: 0 1408
Szukali go w całej Europie, a wpadł w Górze!

Zatrzymanie mężczyzny przez górowskich policjantów wywołało duże poruszenie w okolicy. Według informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Górze, funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego podjęli interwencję wobec kierowcy samochodu marki BMW, który został zatrzymany do kontroli drogowej.

Okazało się, że za 34-letnim mieszkańcem Góry, który był kierowcą pojazdu, został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. ENA to porozumienie między państwami Unii Europejskiej, które daje prawo do zatrzymania osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa i wydanie jej do kraju, w którym ma ona być sądzona.

W związku z wydaniem Europejskiego Nakazu Aresztowania, mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej, skąd zostanie przewieziony do Sądu Okręgowego na rozprawę sądową. Teraz to Sąd zdecyduje o dalszym losie zatrzymanego.

Jak wyjaśnili policjanci, Europejski Nakaz Aresztowania jest stosowany w przypadku poważnych przestępstw, takich jak terroryzm, handel narkotykami czy przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Dlatego też interwencja policji wobec mężczyzny budziła spore zainteresowanie wśród mieszkańców Góry.

Przypomnijmy, że Europejski Nakaz Aresztowania wszedł w życie w Polsce w 2004 roku i stanowi ważny instrument umożliwiający skuteczne zwalczanie przestępczości transgranicznej w Unii Europejskiej. ENA ułatwia wymianę informacji między organami ścigania państw członkowskich, co umożliwia skuteczniejsze zwalczanie przestępczości na szczeblu międzynarodowym.

Zatrzymanie mężczyzny przez policjantów z Góry jest kolejnym przykładem skutecznego wykorzystania Europejskiego Nakazu Aresztowania w Polsce. Warto podkreślić, że dzięki takim działaniom organów ścigania, przestępstwa transgraniczne stają się coraz trudniejsze do popełnienia, a sprawcy coraz łatwiejsi do schwytania i ukarania.

Źródło: KPP Góra

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.